Далекобійні удари, ППО і своєчасна допомога: Кулеба у Брюсселі зустрівся з Боррелем [ Редагувати ]
Зняття обмежень на далекобійні удари допоможе завершити війну справедливо для України. Про це у відеозверненні напередодні заявив президент України Володимир Зеленський. Водночас сьогодні з візитом у Брюссель прибув український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. І теж порушив питання далекобійної зброї. Тривають дискусії і в Лондоні, і у Вашингтоні. А аналітики навіть створили інтерактивну мапу та продемонстрували, як багато військових об'єктів рф могла б вразити Україна. У разі скасування заборони бити вглиб країни-агресорки. Про це й не тільки дивіться далі в сюжеті Владислава Політа.
Посилити українську ППО, зняти заборону на удари вглиб рф і прискорити військову допомогу - саме ці питання порушили під час неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС. У Брюссель прибув і український міністр Дмитро Кулеба. Водночас ідею зняття заборони, зокрема, на ураження російських аеродромів, підтримав і головний дипломат Євросоюзу - Жозеп Боррель.
Жозеп Боррель, головний дипломат ЄС:
Очевидно, що в кремлі хочуть повністю знищити українську електричну систему та наступної зими занурити українців у темряву й холод. Бомбили вже чимало лікарень і медичних центрів. Таким чином росія намагається змусити Україну до повної капітуляції.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України:
Довгострокова безпека цілої Європи починається з короткострокових сміливих рішень на користь України. Про які рішення йдеться? Передусім, про невирішене питання на порядку денному - це дозволити Україні завдавати ударів західною зброєю по легітимних цілях, наголошую, легітимних, тобто по військових об'єктах. Ми говоримо про аеродроми, на яких росія тримає бомбардувальники, що тероризують і солдатів ЗСУ на позиціях, і мирне населення в тилу.
Та у Вашингтоні своє рішення, яке поки що не знімає заборону на удари вглиб рф, зокрема, ракетами "АТАКАМС", не змінили. Хоча, як повідомили у виданні "Асошиейтед Прес", останні масовані обстріли росією території України, а також наступ українських сил на Курщині - дедалі збільшують тиск на Сполучені Штати в цьому питанні.
Дехто з американських і європейських прихильників України зазначають: Білому дому слід зрозуміти, що погрози путіна атакувати Захід, зокрема, ядерною зброєю, є порожніми. Існують побоювання, що підтримка США, яка дозволила Україні вистояти під час повномасштабного вторгнення рф у 2022 році, а нині супроводжується затримками, зрештою може призвести до поразки України.
А от що могла б вразити Україна, завдяки далекобійним ракетам, проаналізували фахівці Американського Інституту вивчення війни. Та створили інтерактивну мапу.
Загалом, згідно з даними Інституту, в зоні ураження опинилися б 245 військових об'єктів, серед яких 16 - це авіабази. Натомість більш ніж дві сотні становлять склади, місця базування російських бригад і полків, штаби, командні пункти, військові заводи. Водночас "дістати" завдяки "Хаймарсу" можна лише 20 об'єктів. Тож, в Інституті вивчення війни наголосили: важливість українського запиту на використання "АТАКАМС" меншою не стає.
А от у Лондоні "за" використання, зокрема, ракет "Шторм Шедов" по російській території. У виданні "Дейлі Телеграф" повідомляють, що британський прем'єр Кір Стармер таємно підтримує ідею Києва щодо ударів вглиб країни-агресорки. Втім, публічно Велика Британія від заяв наразі утримується. Річ у тім, що "Шторм Шедов" є американсько-британською розробкою. А тому для її застосування дозвіл потрібен не лише з боку Лондона, а й Вашингтона теж. І щоби переконати останніх, за інформацією видання "Політіко", міністр оборони України Рустем Умєров і голова Офісу президента Андрій Єрмак мають прибути у Вашингтон цього тижня. Там вони представлять список цілей, для ударів по яких заборона на застосування ракет має бути знята.