У Києві відбувся захід, присвячений реабілітації ветеранів [ Редагувати ]
У Києві сьогодні відбувся унікальний захід, присвячений ветеранам російсько-української війни та їхній реабілітації. В Управлінні поліції охорони Київщини зустрілись учасники освітньої програми "Ветеранська хата", яка покликана допомагати захисникам відновлюватися після війни, де, окрім підписання Меморандуму про співпрацю, для ветеранів проведуть спеціальну танго-терапію.
Поєднати фізичну активність із перезавантаженням емоційного стану. На таке здатна танго-терапія, на собі це відчув Юрій. Ветеран дістав поранення торік у червні, цього року вирішив звернутися до громадської організації "Ветеранська хата" у Києві.
Юрій - ветеран російсько-української війни:
Допомагати людям, які прийшли звідти, знайти в цьому житті ціль. Буду приходити на такі терапії, це цікаво.
Особливим гостем сьогоднішнього майстеркласу став учитель танго Юрій Кадиров. Каже: для нього це велика честь виходити на один паркет разом з нашими захисниками.
Юрій Кадиров, вчитель танго:
Танго-терапія допомагає людям опанувати себе і влитися в дійсність, влитися в суспільство. Вони спілкуються, тому що люди в танго зосереджені на спілкуванні в середині пари, і вони потрібні один одному. Бо це парний танець.
Ініціатором напрямку танго-терапії став військовий психолог Олександр Ткаченко. Він створив спеціальну програму для тих, хто дістав психологічні травми на фронті. Наполягає, танго дає можливість воїну повернути відчуття контролю над своїми рухами, а отже, й над своїм життям.
Олександр Ткаченко, психолог:
Ми приймаємо людину і допомагаємо людину оновити, стати новою і кращою. Ці заходи нам врятують країну від агресії.
Організатори проєкту мають більш глобальні плани щодо своїх підопічних. Спочатку для них проводять сеанси реабілітації, у співпраці з кваліфікованими психологами. А потім декого можуть навчити й самим бути психологами. І навіть підготувати до вступу в університет на спеціальність - психолог для ветеранів.
Олександр Ткаченко, психолог:
У нас така ідея, щоб підготувати психологів. Треба брати самих ветеранів, які мають досвід бойовий. Ми беремо ветеранів, які мають бойовий досвід і ступінь бакалавру, і з ними працюємо.
Анастасія Кудрицька, співорганізаторка реабілітаційного заходу:
Ми їздили в центр реабілітації, де знаходяться представники ЗСУ, і з ними проводили уроки й бачили позитивну динаміку від цього. Сьогодні ми підписуємо Меморандум про співпрацю в освітньому культурному напрямку громадської організації "Ветеранська хата", яку ми будемо всебічно підтримувати надалі.
А отже, танго-терапія - лише один з напрямків діяльності центру, наголошують організатори. У майбутньому планують розвивати нові ініціативи для підтримки ветеранів російсько-української війни. Щоби дедалі більше наших захисників змогли підкріпити ментальне здоров'я та адаптуватися, тепер уже до цивільного життя після участі у бойових діях.