У Києві проходить міжнародний кінофестиваль "Молодість" [ Редагувати ]
Розвиток мистецтва в умовах війни - символ нашого спротиву. На цьому наголошують організатори та учасники Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість", який цими днями проходить у столиці. Яке кіно цьогоріч представили на конкурсі? Скільки українських фільмів у програмі? І чи є фільми про війну? Валерія Глущенко другий день поспіль працює на майданчиках кінофоруму.
Перший фестивальний день - це справжнє свято кінематографа: на відкриття зібралися десятки любителів візуального мистецтва та зірки театру й кіно.
Остап Ступка, актор театру та кіно:
Прекрасна подія - фестиваль. По-перше, для зустрічі, спілкування та для обміну думками, ідеями та своїми позиціями, уподобаннями. Зберігаючи традицію таку, як міжнародний кінофестиваль "Молодість", тим паче у такий час, як зараз. Бо всі ми знаємо, що зараз відбувається в країні та в кожному місті.
З трьох тисяч заявок організатори відібрали цьогоріч 123 фільми. Це роботи й українських, і закордонних майстрів. Художні та документальні стрічки: короткий і повний метр. Роботи вже відомих творців та початківців. Попри воєнний стан, правила відбору кінострічок на фестиваль не змінилися.
Богдан Жук, програмер Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість":
Відбір триває практично рік. Критеріїв таких чітких прям немає, якщо говорити про мистецьку та культурну цінність. Чіткість критерію в тому, що це має бути перший фільм, та це має бути фільм 23-24 років. Окрім цього, ми обираємо з колегами, ми дискутуємо, що варто уваги.
Відкрив кінофест фільм "Дві сестри". Це робота польського режисера Лукаша Карвовського. Знімальний процес відбувався в Україні.
Лукаш Карвовський, кінорежисер з Польщі:
Цей фільм про війну, яку росія розгорнула в Україні. За сценарієм, дві зведені сестри вирушають із Польщі до окупованого містечка на Харківщині у пошуках пораненого батька. Зйомки фільму розпочалися у 22-му році в Києві, потім ми знімали у Бучі, Бородянці. Я сам був у цих місцях, аби якнайточніше передати у своїй роботі весь біль українців. Червоною лінією у фільмі проходить думка про те, що Польща підтримує Україну.
Кароліна Жепа, виконавиця головної ролі у фільмі "Дві сестри":
Для мене цей фільм про те, чому важливо підтримувати Україну у такий складний час. Цією роботою ми хочемо показати, з чим стикаються українці щодня. Показати жахіття реального життя людей в Україні.
Серед усього переліку фестивальних робіт приблизно кожна третя робота саме українських майстрів. І це справжній прорив!
Андрій Халпахчі Генеральний директор кінофестивалю "Молодість":
Ми цим пишаємось, бо в 90-ті роки було важко. Було 1,2,3 українських фільми, а головне, що були фільми, які не дорівнювали світовому рівню. Сьогодні нам не соромно показати українське кіно. Воно не гірше, а іноді й краще.
Режисер Олексій Радинський представляє на фестивалі кінострічку під назвою "Там, де закінчується росія"
Олексій Радинський, режисер фільму "Там, де закінчується росія":
Це документальний фільм, кіноесе. Зроблений проти колоніальної боротьби, проти російської окупації народів.
Сьогодні глядачам показують фільм "Порцелянова війна". Це спільна робота харків'янина Слави Леонтьєва та американця Брендана Белломо. Стрічка про те, як зберегти людяність навіть в умовах війни.
Андрій Стефанов, герой та відеограф фільму "Порцелянова війна":
В цілому сюжет 22 року, але там показано і початок війни. 14 рік, бо головні герої вимушені були виїхати зі свого дому, з Криму, хоча були харків'янами. Вони залишили свою домівку.
Загалом упродовж найближчого тижня в межах фестивалю глядачі зможуть передивитися десятки українських та закордонних кіноробіт, відвідати виставки та майстеркласи. У фінальні дні фестивалю стануть відомі імена переможців. Володар гран-прі отримає традиційного "Скіфського оленя" і 5 тисяч доларів США.