Макрон і Стармер намагаються вмовити Байдена зняти заборону на удари ракетами вглиб рф - ЗМІ [ Редагувати ]
Президент Франції Емманюель Макрон і прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер "востаннє" спробують переконати чинного американського лідера Джо Байдена до завершення повноважень зняти заборону Збройним силам України на удари крилатими ракетами Storm Shadow вглиб території росії. Про це пише The Telegraph, посилаючись на джерела у британському уряді.
Дальність ракет Storm Shadow (французький аналог SCALP), які передаються Києву, становить 250-300 км. Це відповідає характеристикам експортного варіанту Storm Shadow. При цьому максимальна дальність поразки цих ракет може досягати 560 км.
Переговори відбудуться у Парижі. Там Стармер візьме участь у святкуванні Дня перемир'я. Цього дня у Франції відзначають підписання 1918 року Комп'єнського перемир'я, яке завершило Першу світову війну. Кір Стармер стане першим з часів Вінстона Черчілля в 1944 році британським прем'єром, який цього дня відвідає французьку столицю.
На зустрічі лідери країн обговорять, як обраний президентом США Дональд Трамп змінить політику США щодо України, зазначило видання.
Очікується, що Кір Стармер та Емманюель Макрон зроблять останню відчайдушну спробу завадити зусиллям... Трампа зі скорочення підтримки України з боку США.
Співрозмовники газети заявили, що для цього Лондон хоче максимально ефективно використати час, що залишився до завершення повноважень Байдена. Якщо він погодиться і захоче зробити зняття заборони на удари "частиною своєї зовнішньополітичної спадщини", Дональду Трампу після інавгурації буде складно переглянути це рішення.
Інше джерело The Telegraph розповіло, що в британському уряді також очікують від Джо Байдена прискорення економічної допомоги Києву у найближчі тижні.
США з початку повномасштабного російського вторгнення надали Києву допомогу на $106 млрд, Євросоюз - на $133 млрд.
Очікується, що лідери країн також обговорять наслідки майбутнього президентства Трампа для Близького Сходу та можливість торговельної війни між США та ЄС.
За даними WSJ, радники нового президента США Дональда Трампа запропонували план закінчення війни в Україні, який передбачає заморожування лінії фронту, створення 800-мильної демілітаризованої зони (майже 1300 км) і зобов'язання України не вступати в НАТО як мінімум 20 років.