Німеччина готується до нападу росії на країни НАТО [ Редагувати ]
Бункери для населення, чіткі інструкції для великого бізнесу. Німеччина готується до можливого нападу росії на країни НАТО. За прогнозами військових експертів, це може статися вже за 4-5 років. Як німці готують критичну інфраструктуру? І чи є в країні бомбосховища? Тетяна Логунова розкаже.
Роберт Швінбахер відчиняє непримітні двері на одній з центральних станцій метро у німецькому Кельні. За ними – бункер розрахований на дві з половиною тисячі людей. Спорудили його у розпал Холодної війни, коли Німеччина була поділена на Західну та Східну. А світ готувався до ядерного протистояння.
Роберт Швінбахер, керівник центру з документації Холодної війни:
У народі це приміщення називають ядерним бункером. Насправді об'єкт цивільної оборони. Різниця між бункером і укриттям у тому, що бункер може витримати пряме попадання, а укриття - ні. Воно, щоби прихистити людей вже після удару.
Після падіння залізної завіси та об’єднання Німеччини бункер став непотрібен. Як і тисячі інших бомбосховищ та споруд цивільного захисту. Їх почали продавати та переобладнувати під мистецькі центри, музеї й клуби. Одразу після повномасштабного нападу росії на Україну, німецький уряд здійснив ревізію усіх укриттів країни. І виявилося: у державній власності усього кілька сотень. І ті для використання непридатні.
Зараз, коли провідні військові експерти Німеччини відкрито застерігають про можливий напад росії на країни НАТО, влада згадала про відсутні об’єкти цивільного укриття. ЗМІ повідомляють: фахівці вже працюють над створенням мережі бомбосховищ та бункерів. І мобільного застосунку, який показуватиме німцям, де найближче укриття. Розробляє це Федеральне відомство захисту населення і допомоги у разі катастроф.
Нові сховища вирішили не будувати. Довго і дорого. Натомість експерти складають мапу об’єктів, які за потреби можна швидко переобладнати під прихисток.
Норберт Гебеккен, експерт із будівництва захисних споруд, голова союзу інженерів Баварії:
Це фактично всі підземні паркінги, станції метро, тунелі. Якщо ми говоримо про кількаповерхові підземні стоянки, нижчі поверхи підходять краще.
Подбати про захисні укриття закликають і власників будинків. Модернізувавши, наприклад, підвал чи підземний гараж.
Норберт Гебеккен, експерт із будівництва захисних споруд, голова союзу інженерів Баварії:
Витрати залежатимуть від типу загрози та мети захисту. Модернізація підвалу, в якому можна сховатися від класичної зброї, обійдеться в 100 євро.
До можливої війни почали готувати й великий бізнес. Принаймні, так запевняють німецькі ЗМІ. За їхніми даними, офіцери Бундесверу вже проводять зустрічі з топменеджерами великих компаній та концернів. Рекомендують їм розробити чіткі інструкції для персоналу на випадок надзвичайних ситуацій та провести відповідні тренінги. А ще запастися дизельними генераторами та за можливості власними вітровими турбінами.