Танкісти ЗСУ показали, як адаптували Abrams до реальної війни [ Редагувати ]
День Сухопутних військ. Танкісти, артилеристи, бійці ППО, інженери, логісти, сапери, спецпризначенці - день всіх, хто забезпечує оборону нашої країни саме на суші.
Наш наступний сюжет, підготовлений за матеріалами Командування Сухопутних військ, про танкістів. "Абрамси", які ми отримали від США, свого часу багато хто критикував за важку вагу та непристосованість до умов російсько-української війни.
Утім наші захисники у будь-якому питанні виявляють неабияку кмітливість. Американські машини вони адаптували до реалій сучасної війни. І активно використовують у бойових операціях.
Сергій Антонов, кореспондент Управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
Перші "Абрамси" з'явились в Україні в вересні 23 року, це була 31 машина, однак, для того, щоб вони правильно працювали, необхідно було створити відповідні елементи захисту.
Кмітливості українців дивувалися навіть розробники бойової машини - розповідає командир ось цього "Абрамса".
Дмитро, командир танка:
От тут засоби захисту АРАТ, ними танки обладнанні з самого початку, а це динамічний захист "Контакт-1", ми самі його придумували, пересічні американці й не тільки дуже сильно з цього сміються, дуже дивно дивитись. Чому вони з цього сміються, бо воно реально рятує життя.
Свій бойовий шлях Дмитро почав з Авдіївського напрямку. Керувати танком навчався у Німеччині, під керівництвом американських інструкторів.
Дмитро, командир танка:
Один нюанс. Цей танк дуже важкий, він важить 65 тонн, роспропаганда каже, що він нікуди не проїде.
Практика показує, що це дурня, він дуже маневровий і швидкий.
"Абрамси" створені з урахуванням безпеки екіпажу та зручності ведення бойових дій. І мають багато переваг у порівнянні з радянськими аналогами. На них встановлені тепловізори та лазерні далекоміри.
Позивний "Кордон", заступник командира батальйону:
Тут набагато кращі приціли нічні... Ми можемо побачити на відстані до 7 км, вразити до 4...
Ахіллесова п'ята "Абрамса" в сучасній війні - дрони, розповідає військовослужбовець із позивним "Кордон". Втім наші бійці вигадали, як протидіяти загрозам з повітря.
Позивний "Кордон", заступник командира батальйону:
В першу чергу ми додали мангали, мангал - це, я так розумію, сітка зверху, так, мангал, а також, захист "К-1", бо були випадки на початку їх застосування, це були ПТУРи, заходить через перед і виходить через башту.
Після кожного бойового виїзду машина проходить техогляд. Рідко який танк повертається на базу неушкодженим, констатує механік-водій.
Позивний "Зозуля", механік-водій танка:
Цей танк уже три бої пережив, тому буває різне. Тут попадання було, ліворуч було. Це все заварили, була вм'ятина, це накрили. Доїхав. Слава Богу, ластівка не підвела.
Коли Україна тільки-но отримала "Абрамси", скептики говорили: американські машини лише сповільнять наші Збройні сили, ці важковаговики грузнутимуть у фронтових болотах. Натомість зараз танкісти кажуть: будь-яка критика виявилася зайвою.
Дмитро, командир танка:
Танк - це дуже потужна машина, коли виїжджає "Абрамс" ворогу дуже страшно, і ця машина може завдавати дуже великої шкоди ворогу.
Наші захисники наголошують: результативні бойові операції, десятки розбитих і знищених російських танків свідчать на користь американської техніки, роботу якої українські воїни продовжують вдосконалювати.