Театр Воєнних Дій: як воїни й ветерани підкорюють сцену Києва [ Редагувати ]
Творчість тих, хто носить піксель. У Києві діє особливий творчий колектив. Він має назву "Театр Воєнних Дій". Всі учасники – люди з військовим досвідом або члени родини захисників. У межах ініціативи військовослужбовців навчають акторства, а згодом залучають до виступів на сцені. Прем'єра першої вистави вже незабаром. А от як триває підготовка та яка мета проєкту – розкажемо далі.
Це кадри трейлеру до майбутньої вистави "Стусанина" у виконанні тих, хто достоту знає, що таке війна. На сцені - чинні військовики та ветерани - вони учасники нещодавно створеного Театру Воєнних Дій.
Алекс Боровенський, засновник Театру Воєнних Дій:
Мені стало не дуже комфортно грати цю виставу з цивільними. Це вистава про незламність, українську, чоловічу. Це про те, що на тебе суне велике лихо, тобі дуже страшно. Прямо у Стуса віршах було. На тебе суне велике лихо, тобі дуже страшно, але ти мусиш встати й піти.
Володимир боронив Україну ще з часів АТО. Коли повернувся до цивільного життя, пішов на ветеранський курс. Там навчали, зокрема, й акторству.
Володимир Синиця, учасник творчої команди Театру Воєнних Дій:
Спочатку це досить сухо було, як буває на навчанні. А акторство саме додало ось цей емоційний, можливо, вибух якийсь. І справді, як елемент реабілітації, як елемент соціалізації, то я повірив в цей курс. На власному досвіді переконався, що це працює.
Зараз Театр Воєнних Дій - улюблене хобі, зізнається Володимир. На дозвіллі колишній фронтовик вирішує організаційні питання щодо нового проєкту. У майбутньому хоче долучитися до акторського складу.
Володимир Синиця, учасник творчої команди Театру Воєнних Дій:
Зараз я точно хочу бути залученим до якихось репетицій, я вже відвідав близько 10 вистав цього театру, мені це цікаво. Це дозволяє саме вийти з цього стану, коли людина замикається в собі.
Особливість театру в тому, що всі без винятку учасники – актори, дизайнери, фотографи, режисери, адміністративний склад – це люди з бойовим досвідом або члени родин захисників.
Алекс Боровенський, засновник Театру Воєнних Дій:
Це суперважливо, щоб цивільні бачили, як військові говорять про те, що їх хвилює, щоб вони свій досвід прямо в театрі показували. Щоб цивільні чоловіки переставали дивитися на військових, як щось екзотичне, і долучалися. Він виконує таку терапевтичну місію. Це доведена історія не нами, що театр - це найкращий засіб реабілітації військових і адаптації до цивільного життя.
Окрім вистав, у театрі проводять навчання військових. Для них влаштовують майстеркласи з акторської майстерності, співу та імпровізації.
Allen Blackwell, тренер з імпровізації:
Коли йдеться про тренінг з імпровізації, учасники мусять бути особливо уважними до свого оточення, обережні у висловах і діях. Усвідомлювати їх. Студенти кажуть: такі тренування, як і акторські, допомагають почуватися упевненіше під час спілкування в житті. Бо на репетиції ви ніколи не знаєте, що станеться просто зараз, але маєте бути готовими.
Дмитро Тубольцев, режисер Театру Воєнних Дій:
Різні здібності, до кожного з них треба буде індивідуальний підхід. Але майстерність актора, перш ніж ідуть ногами на сцену, це перш за все теорія знання, психологія, філософія, розбір матеріалу, ази акторської професії на технічному рівні. Для ветеранів, будь-який спосіб забутися — це вже добре.
У планах організаторів - розширювати творчий колектив, долучати до нього людей, що втратили кінцівки. Засновник переконаний: у майбутньому Театр Воєнних Дій гастролюватиме не лише Україною, а й світом. Аби кожен міг почути голоси українських захисників.