У Києві запустили курси підготовки цивільних до нацспротиву [ Редагувати ]
Ще одна можливість навчитися тактичної медицини та правил поводження зі зброєю. Столичні благодійники започаткували курси для українців у рамках підготовки цивільного населення до національного спротиву. Спеціалісти навчають не тільки базової загальновійськової підготовки, а й психології.
Курс поводження зі зброєю, тактична медицина, методи психологічної підтримки.
Цей спеціальний тренінг для цивільних людей. Ідея його створення з'явилася у благодійників, які співпрацювали з військовиками.
Катерина Шершньова, заступниця голови інноваційно-реабілітаційного центру "База 4.5.0":
Почали отримувати запити: "А що робити звичайній людині?". Отримували від колег-волонтерів, від родин військових, бо все одно всі прагнуть отримати знання, і зараз дуже мало інформації. Всі чують: "вишкіл, вишкіл треба пройти". І ніхто не розуміє, куди йти й де проходити.
А тут все просто, кажуть організатори. Головне - бажання доєднатися до тренінгу. Зацікавлених людей на першому ж такому вишколі зібралося немало. Аудиторія - різнобарвна.
Юлія Цепун, голова інноваційно-реабілітаційного центру "База 4.5.0":
Ми з партнерами як "Муромець Нацспротив", "Атлант" - військові психологи, і "База 4.5.0" об'єдналися, щоб надати можливість кожному охочому пройти такий курс-тренінг безкоштовно. Це дуже потрібно в цей час. Надати вчасно першу домедичну допомогу, не дай Боже, ще буде подібний напад, як це було у 22-му році, коли видається зброя, щоб не нашкодити собі в першу чергу і поряд людям - це навчитися з цією зброєю поводитися.
Андрій Омельченко, керівник центру підтримки "Атлант":
Бачу, що цивільних це дуже турбує. Ви зараз бачите, що цей блок пов'язаний зі зброєю. У нас також є блок пов'язаний з медициною. У нас є блок пов'язаний з психологією. Оскільки зараз "Атлант" вже не є військовим підрозділом, а є громадською організацією, яка надає в першу чергу психологічну допомогу - ми також показуємо, як в кризовій ситуації можна людину заспокоїти, стабілізувати, підтримати, допомогти.
Підтримали таку ініціативу й посадовці: виділили місце для проведення занять.
Мирослава Смірнова, директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА:
Будь-які інститути громадянського суспільства можуть зареєструватися на нашому сайті й мати доступ саме до цих локацій, на безкоштовній основі проводити ці заходи. Також ми надаємо технічну підтримку, юридичну підтримку.
В планах організаторів проводити такі тренінги двічі на місяць і збільшувати чисельність українців, які зможуть реагувати в разі потреби на найкритичніші виклики воєнного часу.