На Кіровоградщині волонтери відновлюють байки для фронту [ Редагувати ]
У Знам'янці, що на Кіровоградщині, залізничник з однодумцями власним коштом відновлюють мотоцикли для українських захисників. За три роки передали бійцям на фронт вже сто байків. Ними захисники перевозять вантажі, евакуйовують поранених та використовують у розвідці. Про незламних помічників у нашому сюжеті.
Олександр Міхрін зі Знам'янки передає мотоцикл українським захисникам. Таких за три роки зібрав уже сотню. Чоловік - машиніст на місцевій залізниці. А після роботи складає бойові байки.
Олександр Міхрін, волонтер:
Я побачив звернення військового, прохання допомогти відремонтувати їхній мотоцикл, і на їхній запит ніхто не відповідав. Я вирішив просто знайти донора в людей, зробити цього донора і подарувати цим хлопцям. І це було початком, далі пішло-поїхало. Після їхніх подяк, вдячності ініціатива така з'явилася, і до мене під'єдналися хлопці, почали, якби на потік майже в себе в гаражах.
Старі мотоцикли Олександру віддають задарма небайдужі містяни. Цей непридатний з першого погляду транспорт майстер називає донором. З його запчастин і робить байки вже "на ходу".
Ростислав Смиченко, волонтер:
Техніка є різна, є така, що дуже плачевна, а є така, що більш-менш, то від двох неділь до місяця десь виходить. Десь в середньому ми рахували, то десь виходить тисяч десять на одну одиницю техніки, щоб відремонтувати мотоцикл.
Зараз у волонтерських майстернях на відновлення чекають ще два десятки мотоциклів. Чоловіки пояснюють: з донатами зараз скрутно, тож вкладають у справу власні кошти.
Олександр Міхрін, волонтер:
Черкаська, Полтавська область. І в Олександрії теж є хлопці, займаються, нещодавно їм допомагав, карбюратори їм віддавав відремонтовані, два двигуни, щоб бистріше в них йшло це діло. Іноді ми робимо спецзамовлення людям на мотоцикли за гроші для приватних цілей, і більшу частину цих коштів кожен із нас витрачає на запчастини.
Попри труднощі волонтери не планують зупинятися. Адже такої техніки потребують наші захисники на фронті. Бо вона може проїхати там, де автівці зась.
Олександр Міхрін, волонтер:
Як БК, так і провізію можна будь-яку вести, можна вивезти хлопців. Багато є і в переписці з хлопцями, я собі інколи роблю скриншоти, багато пишуть, скільки вони людей врятували - багато. Мотоцикли без коляски, легкі, більш сучасні мотоцикли - їх добре використовувати в розвідці.
Бойові мотоцикли, відновлені руками волонтерів, працюють на всіх напрямках фронту.