Від бухгалтера до героя: як стати частиною ТрО вже сьогодні [ Редагувати ]
Сили тероборони відкривають центри рекрутингу. Кожен доброволець може обрати там фах та частину ЗСУ. А також отримає гарантію, що служитиме саме за цією спеціальністю та в обраному підрозділі. Роман Барашев дізнався більше.
Цей рекрутинговий центр Сил територіальної оборони - на Хрещатику в Києві. У холі фотовиставка. Кадри з фільму "Школа мужності від рекрута до професіонала", який незабаром вийде на великі екрани.
Петро Аврамич, керівник 4-го центру рекрутингу Сил ТрО ЗСУ:
Можна побачити і підготовку на полігоні, вогневу підготовку, долання смуги перешкод, обкатку на броньованому транспорті, відпрацювання тактичних елементів.
Окрім столиці, Центри рекрутингу Сил тероборони вже працюють у чотирьох містах України: Кривому Розі, Харкові, Одесі та Львові. Кандидати можуть самі обирати військовий фах, підрозділ і командира.
Петро Аврамич, керівник 4-го центру рекрутингу Сил ТрО ЗСУ:
Знаючи можливості, знання людини, можливо, навіть його хобі, наш рекрутер пропонує посаду відповідну, наближену до цивільної професії. Якщо ми говоримо про бухгалтера, то це військовий фінансист, якщо про водія, то це військовий водій.
Так, є посади діловодів, скажіть, як я можу до вас звертатися? Ми можемо підібрати вам посаду відповідно вашого фаху у цивільному житті.
Сили тероборони, що сформовані з добровольців, зараз виконують завдання на всій лінії фронту. А отже, стати до бою мають бути готові і кухар, і діловод.
Віталій, рекрутер 4-го центру рекрутингу Сил ТрО ЗСУ:
Це війна, ми нічого не можемо гарантувати, будете виконувати свої посадові обов’язки і раптово почнеться прорив фронту, а ви не знаєте, як діяти, не знаєте, як шумить безпілотник, не знаєте, як ховатися від ворожого обстрілу.
Серед добровольців є й іноземці. Їх беруть у підрозділи після спеціальної перевірки.
Богдан, рекрутер 4-го центру рекрутингу Сил ТрО ЗСУ:
Багато людей звертаються: від США, Великобританії до Азербайджану, Грузії, навіть громадяни російської федерації та республіки Білорусь також присутні.
Гурам - професійний боєць, фахівець з радіозв’язку. В Україну приїхав з Тбілісі. Воював у складі "Грузинського легіону".
Гурам Бакрадзе, громадянин Грузії:
Працювали на Курському напрямку. У мене була сильна контузія, права рука досі не працює. Але я ще можу знадобитися Україні. Прийшов сюди, щоб захищати український народ.
Юрій Жуковець раніше керував агенцією нерухомості у Львові. Пішов у ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення. У свої 25 вже Герой України - за майстерне планування та реалізацію завдань на Курщині.
Юрій Жуковець, Герой України, військовослужбовець Сил ТрО ЗСУ:
У нас є досить значні успіхи в плані стримування ворога, як це було на Харківському напрямку. Бригада тримала активну оборону 18 місяців досить успішно. Після чого нас залучили на Сумський напрямок, залучили до Курської операції, ми там так само досить успішно працювали, змогли взяти декілька населених пунктів.
Нині в Теробороні готують майже всіх фахівців, потрібних ЗСУ: від військових водіїв та фельдшерів до операторів дронів. А тому добровольці ТрО здатні успішно виконувати найрізноманітніші завдання.
Олександр Мусієнко, політолог, військовослужбовець комунікаційного підрозділу Командування Сил ТрО ЗСУ:
Не треба забувати, що перед нами стоять екзистенційні виклики, які не зникнуть навіть після закінчення цього етапу війни. Вони навпаки тільки зростатимуть.
У Силах тероборони наголошують: підготовка населення до національного опору в умовах війни має стати одним із пріоритетів для держави.