Пасочки з неба: бійцям на фронт смаколики доправляли дронами [ Редагувати ]
Уперше в цьому десятилітті і православні, і римо-католики відзначають Великдень одночасно. Від самого ранку до храмів по всій країні йдуть люди для освячення великодніх кошиків.
Відзначають Великдень і на передовій. До свята нашим воїнам волонтери передають паски. А військові капелани їх освячують. Руслан Смєщук розкаже більше.
Донеччина. Територія не біля самої передової, але в зоні ураження різноманітних снарядів, ракет і дронів. Правиться служба - слова зі святого писання міксуються зі звуками артилерії на горизонті. Вибухи та молитви.
Сьогодні сюди, до оборонців, із великодніми привітаннями приїхали військові капелани.
Борис Кутовий, начальник служби військових капеланів:
Сьогодні освятили сім тисяч пасок для наших воїнів, для тих, хто боронить нашу рідну землю перед очима смерті. Святі люди - герої наші. То придаємо їм з пасками частинку свого сердешного тепла. Передаємо Боже благословення та любов українського народу. Не всі можуть ці паски зараз забрати, то ми скидаємо їх на нуль за допомогою БпЛА.
Це вже стає чи традицією, чи вимогою часу - доправлення великодніх пасок дронами до тих, хто зараз на позиції. І до кого не можна так просто дістатися. Щоби люди відчували: їх не забувають.
Денис, військовослужбовець ЗСУ:
Кожен рік багато людей зустрічають Пасху не вдома. Особливо військові. Не можна вирватися додому, наші такі польові умови. Але головне душею бути дома. Коли ти на зв'язку, коли тебе підтримують. А от коли вже виженемо цю нечисть, то будемо святкувати Пасху вдома із родинами.
У кожного з цих чоловіків своя, особлива фронтова історія. Але є просто унікальні.
"Хані", військовослужбовець ЗСУ:
Свято є, але поки що не до нього. Захищаємо Батьківщину. Я родом з Палестини, але воюю на боці України. Я громадянин України, живу тут 32 роки.
Перший раз боронити Україну "Хані" пішов ще 14 року. Сам мусульманин, але прийшов підтримати побратимів.
"Хані", військовослужбовець ЗСУ:
Я вірю в Бога, але Бог один. Різниці нема: християнин, мусульманин. Якщо віриш в Бога, бо він один для всіх.
Сьогодні богослужіння перед воїнами проводять капелани основних християнських конфесій - православні, протестанти та католики. Та й взагалі здається, що на фронті міжконфесійні відмінності вже не мають аж такого значення як на великій землі.
Борис Кутовий, начальник служби військових капеланів:
На фронті майже кожен вірить в бога, але не всі є релігійною людиною. Не кожен ходить в церкву та і немає такої можливості. Я у світському, воєнному житті не ходив. Але в Бога вірять всі: хлопці хрестяться, коли йдуть на нуль. Просять про допомогу для себе і близьких. А капелан приходить як жива людина до бійця, яка може співчувати, підтримувати та просто обійняти. Ось так я вас обійму, Руслане. І на серці стає тепло, і це серце наповнюється мужністю.
А бійці, своєю чергою, вітають тих, кого боронять.
Здоров'я, натхнення. Всього найліпшого. Нехай моляться за нас, нехай підтримують як можуть.