Тримають позиції на "нулі": як піхота стримує ворога [ Редагувати ]
Основа армії - так говорять про тих, хто тримає позиції на "нулі". Піхотинці першими йдуть у штурми та зустрічають ворога. Сьогодні в Україні День піхоти. До цієї дати своїми історіями поділилися кулеметники-піхотинці, які служать у 7-му стрілецькому батальйоні 65-ї бригади. Інна Гогой розкаже.
Надійний, разом в бліндажах, разом і копали, і накривали, і воювали разом.
Так Михайло розповідає про свого побратима Олександра. Обидва родом з Івано-Франківщини, але познайомилися вже у війську. Майже з перших днів повномасштабної війни служать у 7-му окремому стрілецькому батальйоні 65-ї бригади. Своїм вогнем піхотинці-кулеметники прикривають бойових товаришів та допомагають іншим підрозділам.
Михайло, військовослужбовець 7 окремого стрілецького батальйону 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Відсікти наступ, щоб приглушити наступ, і потім вже працює артилерія, дрони, щоб мішень, яка біжить, дроном тяжко впіймати, а треба їх приглушити кулеметом, автоматом, чим можна, щоб стримати.
Разом побратими воювали на Харківщині та Луганщині. На передовій без жодних ротацій бійці 7 бату провели понад рік. Під час оборони Невського Олександра поранило вперше. Під час обстрілу уламки пошкодили руку.
Олександр, військовослужбовець 7 окремого стрілецького батальйону 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Ми заходили на позицію і тримали, почалися штурмові дії, одразу поранило 3 хлопців, мене поранило, а я не виходив, лишився до останнього, бо я був старший групи, і лишився, і так виходив уже з хлопцями.
Нині бійці разом стримують окупантів на Запоріжжі. Кажуть: через засилля ворожих коптерів фронт тут нагадує вулик. Нещодавно скидом із дрона посікло й кулемет піхотинців.
Зброю армійці перевірили та вже налаштували. Тож великокаліберний "Браунінг" знову готовий до бою.
Ворожі дрони чи не найбільша загроза для піхотинців. Адже кілометри фронтових доріг їм доводиться долати пішки та ще й нести на собі чималий вантаж.
Щоб протидіяти ворогу, воїнам "Великого Лугу" потрібно якомога більше власних безпілотників. Допомогти зібрати необхідну суму можете і ви. Реквізити вказані на екрані.
Олександр, військовослужбовець 7-го окремого стрілецького батальйону 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Дрон спостерігає, і нам дають команду, ми одразу працюємо, чекаємо, ми працюємо, де скупчення, штурмові всі дії ми відбиваємо.
Втім, наскільки б швидко сучасні технології не змінювали війну, замінити піхоту їм не вдається. Адже без тих, хто тримає позиції на "нулі", не виконати жодне бойове завдання.
Олександр, військовослужбовець 7-го окремого стрілецького батальйону 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Піхота - це все. Щоби не було, які б дрони не були, а все одно піхоту треба тримати там.
Самі військові кажуть: піхотинці - майже універсальні солдати. Вони мають бути сильними та витривалими. Добре володіти і зброєю, і лопатою. Адже облаштовувати позиції доводиться самотужки, а від цього залежить якість побуту та безпека побратимів.
Михайло, військовослужбовець 7-го окремого стрілецького батальйону 65 ОМБр "Великий Луг" ЗСУ:
Солдат має вміти все зробити і розуміти все потрошки в кожній ситуації, і ледве не льотчик. Головне бути здоровим і витривалим, щоб носити, бо багато приходиться носити: і боєприпаси, і так.
Воїни 7 бату не приховують, бути піхотинцем - важко і відповідально. Втім, кожен боєць підрозділу має залізну мотивацію тримати оборону.