Ситуация в Египте обостряется [ Редагувати ]
В самому ж Єгипті ситуація загострюється. Уночі в бійках між прихильниками та противниками президента Мубарака - загинули 5 людей, понад 800 поранені. Влада у провокації сутичок звинувачує опозицію і обіцяє провести розслідування. Протестувальники ж переконані - у нічних безладах винні самі можновладці. Мовляв, вони підкупили людей, щоб ті вдалися до насилля.
У табір протестувальників на площі Тахрір приїхали лікарі. Вони обстежують поранених та надають їм медичну допомогу. Вночі на мітингувальників напали прибічники президента Хосні Мубарака. Військові у протистояння майже не втручались. У бік опозиціонерів летіло каміння та арматура. Упродовж двох годин поблизу площі не стихали постріли.
- Я - волонтер. Спершу я був просто учасником протестів. Однак сьогодні прийшов сюди як медик, - допомогти пораненим. І вирішив, що залишусь тут. Я повинен захищати моїх друзів і мою революцію.
Люди, які вимагають відставки президента, звинувачують у нічній атаці оточення Хосні Мубарака. Прем'єр-міністр країни Ахмед Шафік запевнив: уряд до протистояння не причетний. В своєму телефонному зверненні, яке поширили провідні єгипетські телеканали, він закликав лідерів всіх опозиційних рухів до переговорів. Втім, молодіжні угрупування і заборонений ісламістський рух "Брати-мусульмани" від діалогу з владою відмовилися.
- Найбільш неприємно те, що президент і прем'єр в своїх промовах навіть не вибачилися. Мубарак не попросив пробачення за пролиту кров невинних людей та поліцейських. Він не дбає про нас. Хто ж тоді має дбати про нього?
Антипрезидентські протести в Єгипті тривають вже більше тижня. У вівторок Хосні Мубарак заявив, що більше не балотуватиметься на президентську посаду, однак до наступних вересневих виборів - залишиться на своїй посаді. Та демонстранти вимагають від президента, який майже 30 років керує країною, піти у відставку негайно. Інакше обіцяють нові масштабні демонстрації. Наступна запланована на п'ятницю поблизу президентського палацу.
Тим часом події в Єгипті та Тунісі спровокували нові протести на Сході. Люди вийшли на вулиці в Йємені: у четвер опозиція країни оголосила Днем гніву. На центральну площу столиці - міста Сани - вийшли 20 тисяч протестувальників. Вони вимагають негайної відставки президента Алі Абдалли Салеха. Він при владі в Йємені вже 17 років.
Ганна Гороженко, Новини, телеканал Інтер