Проектування інженерних систем: що треба знати [ Редагувати ]
Проектування інженерних систем - важливий етап будівництва будь-якого об’єкта, включаючи спорудження житлового, громадського, промислового, складського призначення.
Проектування інженерних систем
Компанія "Теплософт" щодо проектування інженерних систем будівель розробляє внутрішні комунікації. При цьому проводяться узгодження з контролюючими органами, отримання необхідної дозвільної документації, технічних умов на підключення об’єкта до центральних мереж.
Інженерні системи є основою інфраструктури кожного об’єкта, тому їх проектування - процес не менш важливий, ніж архітектурний проект. Тому слід попередньо підготувати плани інженерних мереж, це позволяє вирішити наступні задачі:
- забезпечує безперебійну експлуатацію споруди. Не правильні розрахунки на етапі інженерних систем приводять до збільшення витрат на техобслуговування будівлі, або до повного виходу з ладу дорогого обладнання;
- виключає проблеми при вводі об’єкта в експлуатацію;
- зменшує витрати на етапі закупівлі обладнання - точний розрахунок кількості потрібних елементів виключає переплати при замовленні "запасом".
Перелік внутрішніх інженерних систем будівель досить широкий:
- опалення;
- вентиляція;
- кондиціонування;
- водопостачання;
- каналізація;
- ІТП (індивідуальні теплові пункти);
- електропостачання;
- система контролю і управління і інші.
Порядок проектування інженерних систем у Львові зазвичай строго визначений: починають роботи з створення проектів систем опалення, вентиляції, водопостачання і каналізації, закінчують - проектуванням систем електропостачання та ІТП.
Помилки при проектуванні внутрішніх мереж можуть істотно вплинути на ефективність "функціонування" всієї споруди. Так, незалежна розробка проектів різних комунікаційних систем може привести до серйозних проектних прорахунків. Наприклад, значні габарити інженерного обладнання приведуть до істотного скорочення робочої площі приміщень, стелі через нагромадження комунікаційних мереж у верхній частині приміщень виявляться низькими, а помилки у виборі системи кондиціонування можуть стати причиною невиправдано високу вартість експлуатації (наприклад, при використанні чиллер-фанкойлів в невеликих будинках).
Одним з найпопулярніших і інноваційних напрямків на сьогоднішній день є "зелені технології" в інженерних системах. В їх основі лежить використання природних джерел енергії, екологічних матеріалів та ін. На заході все частіше при будівництві використовуються енергоефективні технології, які мають більшу екологічністю, а також дозволяють істотно знизити витрати на енергію при експлуатації будівлі. Наприклад, серед новітніх напрямів можна назвати наступні:
- система опалення на базі теплових насосів, що використовують теплову енергію землі;
- система кондиціонування з використанням "холодних стель" і "балок";
- сонячні колектори та інші.
Проектування зовнішніх інженерних систем
Проектування зовнішніх інженерних систем здійснюється слідом за внутрішніми і знаходиться в тісному взаємозв'язку з ними. Фахівці виділяють дві головні помилки, які можуть повністю "згубити" проект зовнішніх систем. Перша помилка полягає в створенні проекту без розробки технічних умов, що буває досить часто. Друга помилка - розробка проекту зовнішніх комунікацій без урахування проекту внутрішніх мереж. При цьому повинні враховуватися характеристики грунту, особливості розташування будівлі і вже існуючих комунікаційних мереж. Одна з найскладніших систем - каналізаційна. При її проектуванні приймається в розрахунок безліч нюансів, в тому числі обсяг відведених щодня стоків. Залежно від максимального і середнього кількості вибирається тип каналізаційного накопичувача. Не менш важливими є проекти зовнішнього водопостачання, теплопостачання. В цілому послідовність проектування вибудовується виходячи з взаємозв'язку зовнішніх систем з внутрішніми і один з одним.
Отже, проектування інженерних систем - особливо важливий етап в проектно-будівельному процесі, саме від нього багато в чому залежить функціонування всієї будівлі в цілому. Щоб бути впевненими в тому, що проект виконаний на 100% точно, потрібно звертатися до спеціалістів компанії "Теплософт".