Символізує стійкість і силу українців: у центрі Києва відкрили "Алею незламних міст" [ Редагувати ]
Міста-мішені російських атак. Від самого початку повномасштабного вторгнення вони є символом опору українців. Напередодні у центрі Києва відкрилася "Алея незламних міст" - своєрідний прояв шани жертвам війни та вдячності всім містам, які не скорилися загарбникам і надалі чинять спротив окупантам. На відкритті побувала Ніна Коломієць, її матеріал продовжить ефір.
Михайлівська площа. Неподалік виставки знищеної російської техніки - з'явилися нові артоб'єкти. Півтора десятка бетонних колон, увінчаних уламками боєприпасів. Смертоносні сувеніри з міст, які найчастіше опиняються під ворожими ударами.
Володимир Крейденко, амбасадор волонтерського руху "Добробат":
Кожна насічка, яка зображена, це символ удару по цих містах. І якщо подивитися відображення, можна побачити, що всі ці удари відображаються і на нашому обличчі, і на наших долях.
Київ, Суми, Харків, Дніпро, Херсон... Загалом на новій алеї представлено 15 міст. Уважно вдивляється у кожну табличку Людмила. Вона переселенка з Бердянська. І їй важко уявити, що зараз відбувається в її рідному місті та на інших окупованих територіях.
Людмила Тельчарова, біженка з Запорізької області:
Тільки що ми почули відбій повітряної тривоги. І зараз, коли я бачу ці експонати, це дуже лячно уявити, що ось ми кожен день є ціллю і кожне з цих міст під обстрілами ледь не щодня. Ці шрами не тільки залишаються на мапі, супутникових знімках - це так само шрами на нас, на нашій свідомості.
Шрами, що лишаються після ударів росіян у деокупованих населених пунктах, нині допомагають загоїти волонтери та меценати, які активно долучаються до відбудови поруйнованих міст і сіл.
Дмитро Іванов, голова волонтерського руху "Добробат":
Сьогодні, окрім експозиції "Алеї незламних міст", у нас є виставка фото, де з тих регіонів, які потерпали найбільше і потерпають, є фотографії відновлення, це повернення життя, це повернення людям надії на те, що вони можуть повертатися у свої будинки, школи, садочки.
Серед партнерів заходу Група "Нафтогаз". Її очільник Олексій Чернишов також відвідав експозицію, присвячену незламним містам України. Наголошує: віра у перемогу та підтримка одне одного - вкрай важливі в умовах війни.
Олексій Чернишов, Голова правління НАК "Нафтогаз України":
Незламність стала однією з головних характеристик українців. Попри постійні повітряні тривоги та атаки, ми тримаємося. Боронимо нашу землю, відбудовуємо міста й віримо у перемогу. Група Нафтогаз всіляко підтримує регіони, що страждають від ворожих обстрілів. Тому ми були раді долучитися до цієї експозиції - вияву підтримки усім містам, які продовжують невпинно чинити опір ворогу. Разом ми обовʼязково вистоїмо.
Підприємства галузі допомагають відновлювати будівлі, по яких поцілили окупанти, каже Олексій Чернишов. Група "Нафтогаз" бере участь у відбудові Національного технічного університету нафти і газу в Івано-Франківську, кузні кадрів для нафтогазової та енергетичної галузей України. Ворожа ракета поцілила у навчальний заклад наприкінці червня. Зараз тривають масштабні будівельні роботи, щоби вже у вересні там знову відчинилися двері для студентів.
Пройтися "Алеєю незламних міст" згодом зможуть і жителі інших регіонів України. Організатори планують показати експозицію в різних куточках країни. Як символ солідарності і єдності українців у боротьбі проти ворога.