У Бучі відбувся захід "Ти не одна" в рамках соціального проєкту "Захист Є" [ Редагувати ]
У рамках соціального проєкту "Захист Є" на Київщині підтримують жінок, які пережили окупацію, які відчувають тривожність під час обстрілів. Як знайти спокій у складні часи - наш репортаж.
Інструктор демонструє кілька прийомів самозахисту. Вони допоможуть жінкам не дати себе скривдити.
Ось так правильно відштовхнути нападника, коли той схопив за руку.
Вадим - інструктор із самооборони:
Я вважаю, що самооборона для будь-якої людини, особливо для дівчат, вона необхідна. Тому що сьогодні в нашій країні самозахист має бути в першу чергу.
Юлія Ткаченко - учасниця тренінгу:
Чоловіче населення у нас зараз на фронті, жінки залишились самі. Вони не можуть самі собі дати раду, їх треба цьому вчити. Вони повинні вміти себе захищати.
Уроки самооборони - лише одна з активностей заходу під назвою "Ти - не одна". Головна мета - підтримати дівчат і жінок, що відчули на собі негативний вплив війни. На початку повномасштабного вторгнення Тетяна виїхала з Маріуполя. Каже, прийшла сюди по нові знання, зокрема, як самій подолати стрес.
Тетяна - учасниця тренінгу:
Якщо чесно, то дуже важко згадувати, але в мене є велика підтримка, я несу відповідальність за 2 життя - це мої діти. І тому багато думати мені не приходилось, в мене було завдання вивезти моїх дітей, і зараз далі спрямовувати їх шлях, шлях у вільній і незалежній Україні.
Анастасія Кудрицька - прессекретар поліції охорони Київської області:
У першу чергу ми роздивлялись тих жінок, які мешкають в прилеглих територіях Києва, які знають, що таке, тривога, знають, що таке окупація.
Як опанувати емоції - учасникам заходу розповідають під час сеансу з психологом.
Юлія Ткаченко - учасниця заходу:
У мене важка, скажемо, ситуація, тому що я втратила чоловіка внаслідок наступу, початку війни й окупації. Бесіда з психологом, з людиною, яка допоможе знайти відповіді на якісь складні запитання.
Оксана Шкіра - психолог:
Я знаю, що таке ПТСР не з чуток, я знаю, що таке панічні атаки, знаю, що таке стрес, тривожність. Ми будемо говорити простими словами про найскладніше - як подолати стрес в умовах війни.
А щоби закріпити ефект та повністю відновити психологічний баланс, для учасниць - сеанс медитації за допомогою музичних інструментів.
Наталія Хуторна - інструктор з медитації:
Я допомагаю людям через звуки, через медитацію, через енергопрактику знайти зв'язок з самим собою і зв'язати це разом зі своїм тілом.
В умовах війни, коли люди живуть у постійному стресі, такі заходи надважливі, переконані організатори. Свої тренінги планують проводити в різних районах Київщини. А, можливо, й на інших деокупованих територіях України.