У Великій Британії не вщухають масові протести проти мігрантів [ Редагувати ]
Масові арешти в Об'єднаному Королівстві. У Великій Британії тривають судові процеси над ініціаторами масових протестів проти мігрантів. Мітинги, які подекуди спалахують, як правило закінчуються бійками та мародерством. Вироки судів отримують і ті, хто безпосередньо брав участь у жорстких заворушеннях, і ті, хто підбурював людей в інтернеті. Тим часом розслідувачі вже ідентифікували російських ботів. Ті розпалюють ситуацію за допомогою дезінформації. Більше розкаже наша британська кореспондентка Світлана Чернецька.
Неспокійно у Великій Британії. Вже два тижні! Праворадикали продовжують протести проти мігрантів та ісламу. У більшості випадків мітинги переростають у сутички з поліцією. А закінчуються мародерством та хуліганством.
Зараз вже очевидна чітка тенденція до зменшення кількості бунтів. Влада вважає, що це завдяки судам над протестувальниками та суворим вирокам. Завдяки камерам спостереження та програмі розпізнавання облич, людей продовжують затримувати.
Наймолодшому арештованому всього 12 років. Йому інкримінують кидання предмета в правоохоронців. Його випустили. Під заставу в очікуванні суду.
За ґрати відправляють не лише тих, хто причинив фізичну шкоду людям чи майну, але й тих, хто причинив шкоду моральну.
Гай Керл, суддя в місті Лідс:
На записі з камери спостереження видно, як ви піднімаєтеся на шлагбаум і починаєте видавати звуки, наче мавпа, та жестикулювати в бік учасників протесту, серед яких були чорношкірі люди. Ви кричали, що вони виглядають як мавпи. Ви також імітували рухи, як моляться мусульмани, щоб висміяти їхню релігію. Це була вкрай образлива, расистська мова та поведінка.
Засуджений Джордан Плейн отримав зменшений вирок - 8 місяців за ґратами, бо визнав свою провину. Значно більше отримав його одномістянин, який взагалі не брав участі у заворушеннях. Його засудили за заохочення до бунтів у соцмережах.
Гай Керл, суддя в місті Лідс:
Ви визнали себе винним у публікації письмового матеріалу, який є погрозливим та образливим, націленим на розпалювання расової ворожнечі. Ви використали соцмережі, щоб заохотити інших до участі в нападах на готель, де проживають мігранти.
За один заклик - 20 місяців в'язниці. Але залежно від змісту та кількості дописів вироки різняться. Найбільший - аж 4 з половиною роки в тюрмі за спонукання спалити готель з мігрантами.
Іветт Купер, міністр внутрішніх справ Великої Британії:
Ми будемо продовжувати переслідувати усі злочини, бо їх вчиняють не лише офлайн, але й онлайн. Ми також очікуємо, що компанії соціальних медіа візьмуть на себе певну відповідальність і визнають наслідки поширення дезінформації та організації злочинів онлайн.
Але якщо з місцевими онлайн-тролями впоратися можливо, то з закордонними - поки що ніяк. Особливо, коли це навіть не реальні люди, а боти. Вони розповсюджують дезінформацію та розпалюють ворожнечу в інтернеті.
Майкл Біньйон, журналіст-розслідувач, експерт з росії:
Влада не має інструментів, як контролювати інформацію в інтернеті. А ми бачимо, що люди спеціально розпалюють хаос, злість та непорозуміння. Зокрема, армія ботів у росії з радістю це робить і деякі з них вже ідентифіковані. Але насправді немає жодної справжньої оборони, бо легковірні люди читають ці дописи, вірять їм і беруться до справи. Запровадження якогось міжнародного врегулювання щодо контролю над соцмережами видається мені малоймовірним, тож варіантів, що робити, дуже мало.
Вже майже 800 людей по країні арештовані за участь у бунтах. І понад 350 з них вже повстали перед судом. Найгіршим порушникам готують вироки аж до 10 років ув'язнення. Але заворушення і надалі тривають. Щоправда, значно масовіші зараз мітинги проти праворадикалів та расистів. Тобто, на підтримку мігрантів.
Кір Стармер, прем'єр-міністр Великої Британії:
Ми продовжуємо залишатися в боєготовності, щоб реагувати на безлади. Я абсолютно переконаний, що наявність офіцерів поліції в потрібних місцях та швидке забезпечення правосуддя мали реальний вплив на покращення ситуації.
Сам прем'єр-міністр сподівався, що до вихідних все втихомириться. Бо мав заплановану відпустку з сім'єю в Європі. Відпочинок довелося скасувати в останній момент. Через реакцію на бунти рейтинг Кіра Стармера стрімко падає. Вже 53% британців ставиться до нього негативно.