Тренуються навіть на відновленні: як готують операторів БпЛА загону "Сталевий кордон" [ Редагувати ]
Постійно тренуються, щоб нищити ворога не лише на землі, а й з неба. Оператори БпЛА нині серед важливих спеціалістів у війську, адже дрони можуть вражати і ворожу техніку, і живу силу. Утім, чимало залежить від майстерності бійця, який керує безпілотником. Тому оператори тренуються навіть на відновленні, коли повертаються з передової. 15-й мобільний прикордонний загін "Сталевий кордон" запросив на свої "польоти" нашу знімальну групу.
Ось так "Вампіра" готують до тренувального польоту. Аби запустити в небо цю немалу "пташку", двоє людей працюють над підготовкою до її польоту.
Часу займає десь хвилин сім і звіряння з компасом ще, підключення зарядів.
Найважливіше - прикріпити ось такі трикілограмові подарунки для умовного ворога - імітатори бойових снарядів.
Пробуємо з різними вантажами його підіймати, фіксується він просто.
Після підготовки до роботи беруться вже оператори дронів.
Набери ще трошки висоту.
Так один з операторів корегує іншого по координатах перед скидом боєприпасу. У цій роботі важлива швидкість без поспіху, кажуть військові. Бо ж аби влучання було максимально ефективним, треба врахувати багато факторів.
Позивний "Грибник", військовослужбовець:
Я контролюю координати, щоб попадати по цілях, даю команду оператору і він робить скиди. Погодні умови теж впливають. Як сильний вітер, перед вильотом потрібно враховувати погоду, напрямок вітру, усе повністю.
І коли усі дані перевірені - відбувається те, заради чого "Вампір" вилетів на полювання.
Імітована на тренуваннях ціль умовно знищена. Влучність скиду одразу рушає перевірити військовий з позивним "Хасид". Це він сьогодні на тренуваннях керував "Вампіром".
Ми вразили ціль успішно.
Хлопець на службі трохи більше аніж пів року, за спеціальністю він вчитель фізкультури, та вирішив долучитись до війська. Таке рішення, каже, було мотивованим і виваженим.
Позивний "Хасід", військовослужбовець:
Вирішив доєднатись до війська, щоб вибити всіх окупантів з нашої землі і повернутись вже назад до цивільного життя. Думаю, молодим людям легше знайти спільну мову з дроном, які грають в комп'ютерні ігри, було б непогано побачити їх в наших рядах.
Такі тренування військовослужбовці "Сталевого кордону" проводять регулярно. Цей підрозділ майже рік перебував на передовій, проте навіть під час відновлення після виведення з фронту не припиняють постійно вдосконалювати свої навички. На передовій такі залізні пташки мають свої спецзавдання.
Позивний "Шум", військовослужбовець:
Або це скиди з ФПВ, або камікадзе, найчастіше це дрони-камікадзе. Немає складності ніякої, просто з камікадзе повинен влетіти в ціль, а другим зависнути чи на швидкості скинути.
В зоні бойових дій вправний оператор БпЛА влучає і по живій силі, і по ворожій техніці. Проте, аби завдання було успішно виконаним, необхідні і ті, хто програмує дрони, і ті, хто збирає їх, і ті, хто керує польотами.
Іван Шевцов, помічник начальника 15-го мобільного прикордонного загону "Сталевий кордон":
Хто хоче працювати на дронах, зробити свій внесок в нашу перемогу, можуть звернутись через офіційний сайт Прикордонної служби і дати заявку на службу в 15 мобільний прикордонний загін, або написати нам на Фейсбук, ми завжди даємо зворотний зв'язок.