На Буковині різко зросла кількість хворих на Covid-19 [ Редагувати ]
Кількість хворих на Covid-19 зростає. За останні два тижні тільки у Чернівецькій області на коронавірусну інфекцію занедужали понад 700 мешканців. Зокрема йдеться і про новий штам вірусу FLiRT. Вражає ковід і дітей. Причому перебіг хвороби стає все важчим. Якщо у липні в обласну лікарню було госпіталізовано до двох десятків малих пацієнтів, то за серпень ця цифра зросла втричі. Лікарі прогнозують, що випадків захворювання на ковід серед дітей побільшає з початком навчального року. А відтак на Буковині можуть запровадити й обмежувальні заходи у вигляді карантину. Який перебіг ковіду нині у дітей, дізнавалася Ольга Лучек.
Восьмимісячний Давид з гірського села Стебні. Ковід у хлопчика підтвердили минулої доби. Дитину сильно лихоманило, тож одразу госпіталізували.
Христина, мама:
Вчора поступили з підтвердженням ковід, у нас була температура, кашель, соплі, задишка. Сюди ми приїхали, нам зробили рентген, який показав, що в нас є запалення легенів.
Кількість пацієнтів з підтвердженою коронавірусною інфекцією зростає щодня. В інфекційному відділенні Чернівецької обласної дитячої лікарні нині 9 пацієнтів з підтвердженим ковідом.
Наталія Горенко, в.о. завідуючої інфекційного відділення №1 Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні:
На 30 ліжок відділення, на цей час маємо 22 дитинки, іде доволі така висока циркуляція хворих, це інфекція, гостра патологія, з них з 22 - дев'ятеро дітей з ковідом.
Олександр Тесліцький, медичний директор Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні:
За липень місяць загалом в нашому закладі в інфекційних відділеннях було проліковано 17 пацієнтів з підтвердженою коронавірусною інфекцією, станом сьогодні їх вже 62 пацієнти.
Катерина з Донеччини. Ось вже два з половиною роки проживає на Буковині. Тут народився і Давид. Хлопчик вперше захворів на ковід, потрапили до лікарні, бо ніяк не могли нормалізувати температуру. На 5-й день госпіталізації Давид вже посміхається, стан покращився, тож лікарі пообіцяли - сьогодні відпустять додому.
Катерина, мати:
Слава Богу, температури вже немає, нам допомогли, дякуємо.
За словами лікарів, новонароджені та діти молодшого віку складно переносять коронавірус.
Олександр Тесліцький, медичний директор Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні:
Це діти загалом першого року життя, які вперше стикаються з цією вірусною інфекцією, і через вік в них досить важкий перебіг такого захворювання, що потребує перебування в лікувальному закладі, ретельного спостереження за станом пацієнтів, ну і відповідно надання медичної допомоги.
Основні симптоми ковіду не змінилися, це як і раніше висока температура, слабкість та втрата апетиту. Часто пацієнти скаржаться і на головний біль. Легкий перебіг хвороби може тривати до 5 днів. Та в разі ускладнень, може наступити бактеріальне інфікування.
Наталія Горенко, в.о. завідуючої інфекційного відділення №1 Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні:
Імунітет дуже знижується, тому ми дивимося за такими дітьми маленькими, ну, а якщо дитина має обтяженість, наприклад, анемія чи вона перехворіла не так давно якимось захворюванням інфекційним, то дитина відповідно ніби спровокована і ми тримаємо трохи більше з потреби. Це підхід індивідуальний.
Лікарі застерігають: у час спалаху ковіду не відвідувати з дітьми місця скупчень. При перших симптомах вірусу не займатися самолікуванням, а звернутися до лікарів по кваліфіковану і своєчасну допомогу.