Виграти битву зі страхом: як мобілізованих готують до фронту [ Редагувати ]
Як долати страх та паніку, щоби виконати бойове завдання. В навчально-тренувальному центрі мобілізовані чоловіки проходять спеціальну психологічну смугу перешкод. В умовах, максимально наближених до бойових, коли йде безперервний обстріл і навколо розриваються міни. Як мобілізованих готують до фронту - репортаж Сніжани Сидорук.
Ось так бійці заходять на спеціалізовану смугу перешкод. Вона завдовжки майже кілометр і з трьома десятками випробувань. Військовослужбовці долають задимлення, видираються на стіну...
Та повзуть під колючим дротом.
З кожним кроком стає складніше.
Тут повсюди чекають пастки. З гучномовців гримлять звуки вибухів, безперервної стрільби, нальоту авіації та дронів. Відчайдушні людські волання про допомогу. Навіть справжні нутрощі подекуди розкидані. Так мобілізованих адаптують до реальних бойових умов, коли йде постійний обстріл, а поряд розриваються міни.
Ігор, начальник комісії психологічної підготовки:
Ця смуга перешкод поєднує в собі як і фізичне навантаження, так і психологічне навантаження на військовослужбовців. Тут ми проходимо заняття з особовим складом з формування та зміцнення у військовослужбовців психологічної стійкості.
Для мобілізованих така психологічна смуга - це перший практичний етап базової військової підготовки. Завдвння - зайти в тил ворога. Увесь маршрут ускладнений ще й димовими завісами.
Позивний "Катан", інструктор:
Їм тяжче психологічно на початку, тобто перша половина, якщо подивитись до цієї перешкоди до колючки, тобто психологічно в них такий достатньо стрес. Далі вже фізично, тому що смуга достатньо довга.
Під час тренування бійці вдосконалюють вміння наступати та оборонятися, працювати в парі з побратимами та прикривати один одного. Інструктори максимально моделюють ситуації, що можуть виникнути на передовій.
Позивний "Катан", інструктор:
Люди не треновані, звичайно, тому що вони з цивільного життя лиш прийшли. Вони розуміють, як краще амуніцію під себе підтягнути, як тримати в одній руці чи в іншій, вверх ствол чи вниз, тобто ці всі нюанси на цій смузі перешкод і проявляються.
Олександр щойно підкорив всю смугу перешкод. Зізнається: подолати її не просто, але це, каже, загартовує і тренує командний дух. Він - далекобійник, а тепер готується захищати країну.
Олександр, курсант:
Дуже реалістично, дуже піднесено до бойового. Дуже шумно. Ти не чуєш команду побратимів, ти не чуєш куди тобі рухатися, куди тобі змінюватись, ти не хочеш їх підвести. Це дуже психологічно. Ти не хочеш бути обузой. Стараємось іти в команді, щоб була підтримка побратимів.
Військовослужбовці намагаються бороти й стрес, і вчаться бути фізично витривалими. Кажуть: не знають, де застане реальний бій, тож готуються, поки є можливість в тилу. Бо у всіх одна ціль - вибити ворога з української землі.