Ізраїль та Ліван на межі повномасштабної війни: знищено майже все керівництво "Хезболли" [ Редагувати ]
Ізраїль та Ліван на межі повномасштабної війни. Вони й далі обмінюються ударами. Сили ЦАХАЛ скинули на об'єкти "Хезболли" понад дві тисячі боєприпасів. Точковими ударами ліквідовано два десятки вищих командирів угруповання, тоді як ліванські бойовики продовжують обстрілювати північ єврейської держави. При цьому ізраїльський уряд запевняє: зробить усе, щоб убезпечити свої території. Чи зважиться на наземну операцію ще й проти Лівану? Та що про це говорять союзники сторін? Дивіться далі.
Ці кадри зафіксували вибух в ізраїльському Ейлаті. Відомий курорт обстріляли дронами. Загалом останніми днями неспокійно по всій країні, особливо від авіанальотів потерпають північні регіони Ізраїлю, хоча одну з ракет збили на підльоті до Тель-Авіву.
Атаки минулися без жертв, але завдали руйнувань. Тим часом Ізраїль продовжує удари по Лівану у відповідь. Загалом за тиждень по позиціях "Хезболли" випущено понад дві тисячі снарядів. У ЦАХАЛ говорять про точкові удари, завдяки яким уже вдалося знищити два десятки вищих командирів угруповання.
Зокрема напередодні бойовики підтвердили смерть командувача ракетних сил "Хезболли" Ібрагіма Кубаїсі, якого вважають відповідальним за обстріл Ізраїлю в останні дні. При цьому ліванська влада повідомляє про значні жертви серед мирного населення. За її даними, загинули близько 500 людей. Понад 1600 поранені. Десятки тисяч жителів покинули свої домівки.
Ніна Руфаєль, жителька Лівану:
Я боюся не тільки початку великої війни, але й повного зникнення Лівану. Я боюся того, що буде завтра. Якщо почнеться війна, вона торкнеться всіх без винятку. Хто буде відбудовувати? Хто забезпечить їжею? Хто забезпечить освіту?
Питання, чим закінчиться це загострення, найбільше з часів ізраїльсько-ліванської війни, витає у повітрі. Попри суттєве послаблення "Хезболли", оглядачі вважають, що вона ще має досить зброї, зокрема ракет, щоби дошкулити північному сусідові.
Тому керівництво ЦАХАЛ наказало військовим приготуватися до наземного вторгнення.
Херці Халеві, керівник Генштабу Ізраїлю:
Ми продовжуємо завдавати ударів і бити їх усюди. Мета дуже чітка - безпечно повернути мешканців півночі. Щоб досягти цього, ми готуємо процес маневру, що означає, що ваші військові черевики увійдуть на територію ворога, увійдуть у села, які "Хезболла" підготувала як великі військові бази з підземною інфраструктурою, з місцями для збору та пусковими майданчиками для нападів на нашу територію та ізраїльських цивільних.
Для Ізраїля це справді зручний момент, якщо не покінчити з "Хезболлою", то хоча б максимально її послабити, скориставшись знищенням каналів зв'язку через пейджери та рації, а також ліквідацією абсолютної більшості досвідчених командирів. Однак розширення конфлікту не схвалюють партнери Тель-Авіву, які тиснуть на Ізраїль щодо згортання операції в Газі.
Сабріна Сінгх, речниця Пентагону:
Щодо наземної операції або вторгнення, це насправді питання до ізраїльтян. Ми, звичайно, не хочемо бачити жодних дій, які могли б призвести до подальшої ескалації в регіоні. Ми все ще віримо, що є час і простір для дипломатії. Ми хочемо побачити дипломатичне рішення, щоб запобігти тотальній війні.
Явно не бажає розростання конфлікту й Іран, який хоч і дещо дистанціювався від "Хезболли", заявив, що підтримає Ліван.
Аббас Арагчі, міністр закордонних справ Ірану:
Іран вже продемонстрував величезне терпіння і стриманість заради регіонального миру і стабільності. Іран твердо відстоює своє невід'ємне право захищати свої життєво важливі інтереси, і, нарешті, Іран не залишиться байдужим у разі повномасштабної війни в Лівані. Ми підтримуватимемо народ Лівану всіма засобами.
Конфлікт між Ізраїлем та "Хезболлою" триває вже кілька десятиліть. Нинішній виток протистояння розпочався після нападу ХАМАС на Ізраїль у жовтні торік. Лідер "Хезболли" Хасан Насралла заявив, що атаки на Ізраїль триватимуть, доки в Газі не настане припинення вогню. Але цього поки не видно і близько.