У цьому році ми повноцінно запустили індустріальні парки, туди заходить іноземний капітал - Свириденко [ Редагувати ]
Наступного року Україна та Італія проведуть спільну конференції з відбудови. Її прийматиме Рим. А напередодні у Вічному місті відбувся українсько-італійський бізнес-форум. Наскільки іноземні інвестори готові вкладатися в Україну, чого бояться найбільше і як держава допомагає долати воєнні виклики? Про це перший віцепрем'єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко розповіла в інтервʼю телеканалу "Інтер".
У цьому році в Україні повноцінно запустили індустріальні парки, там уже є виробництво і заходить іноземний капітал. Про це в інтервʼю розповіла перший віцепрем'єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко.
"Незважаючи на те, що війна продовжується, ми робимо зі свого боку багато нових інструментів для того, щоб заохочувати іноземних інвесторів і українські компанії розвиватися в Україні, вкладати капітал в Україні. Ми в цьому році вже повноцінно запустили індустріальні парки. Тобто цей продукт або інструмент є не просто на папері, а є конкретна підтримка з боку держави.
1,3 мільярда гривень було направлено з державного бюджету на компенсацію з підключення електромереж і інших мереж для того, щоб ці індустріальні парки з'являлися. Відповідно, в індустріальних парках вже є виробництво і заходить іноземний капітал.
Ми в цьому році нарешті повноцінно запустили підтримку інвестицій значних. Це інвестпроєкти від 12 мільйонів євро, які можуть претендувати на допомогу з боку державного бюджету у вигляді компенсацій за податками, компенсацій за підключенням. Ми розвиваємо всі ці проєкти в рамках нашої політики "Зроблено в Україні".
Ідея дуже проста. Все, що може вироблятися всередині держави, ми маємо зробити все для того, щоб підприємці мали доступ до фінансів, мали можливість страхувати свої військові ризики, мали такі можливості від держави, як в індустріальних парках, або підтримка значних інвестицій. І, звичайно, все, що ми можемо купити всередині держави, все, що нам потрібно, щоб ми купували українське, за відсутністю, звичайно, дешевших іноземних аналогів. Тому що все-таки для нас важлива ціна і якість.
Якщо подивитись на цифри прямих іноземних інвестицій минулого року, це 4,4 млрд доларів. Ми вже бачимо за 6 місяців цього року, що насправді цей обсяг зростає. Тому це говорить про те, що є і українські інвестори, які реінвестують свій прибуток в розбудову бізнесу в Україні, є і іноземні інвестори, які вже сьогодні вкладають в Україну", - розповіла Юлія Свириденко.