Відправка військ КНДР до Курщини була ідеєю Кіма [ Редагувати ]
На Курщині росіяни й надалі використовують вояків із Північної Кореї. Задля бойових дій, чи швидше "м'ясних" штурмів. Адже щодня підрозділи, де служать північнокорейці, мають втрати. Президент України Володимир Зеленський заявляв про три тисячі загиблих та поранених.
Усупереч здоровому глузду КНДР готується відрядити до росії ще більше солдатів і зброї. Про це повідомила розвідка Південної Кореї. Наша міжнародна оглядачка Світлана Чернецька з'ясувала, як показали себе війська та техніка Північної Кореї у боях. Співрозмовники моєї колеги роблять висновок: йдеться не так про партнерство, як про залежність москви від Пхеньяна.
Використання солдатів КНДР на полі бою як гарматного м’яса стало передбачуваним для української розвідки. Наші дрони одного за одним знищують північнокорейців на полі бою. Президент Зеленський заявляє вже про 3 тисячі вбитих і поранених. А це значить, що знешкодили чверть прибулих до рф сил спецпризначення. Зокрема, щонайменше одного генерала армії КНДР.
Євген Єрін, представник Головного управління розвідки Міноборони України:
У них тактика була більш примітивною, прив’язаною, можна сказати, більше до часів Другої світової війни чи після Другої світової війни. Але вони теж вчаться. І ми не можемо недооцінювати противника. І ми бачимо: деякі моменти вони вже враховують у своїй діяльності.
Узагалі участь Пхеньяна у російсько-українській війні була ідеєю Кім Чен Ина, а не путіна. Північнокорейці не воювали з 1954 року. Армії КНДР потрібен реальний бойовий досвід. Тож навіть, якщо з тисячі солдатів та офіцерів додому повернеться один чи два - це вже успіх для Пхеньяна.
Аліна Гриценко, головна консультантка Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень:
Для Кім Чен Ина важливо, аби військовослужбовці набралися досвіду, аби там були не просто військовослужбовці, а люди рангу вище, які б подивилися, як відбувається конвенційна війна в реальних умовах, отримали знання, по суті хрещення боєм, і потім повернулися додому для того, аби мати певну стратегію, як можна вести війну на території корейського півострова. Вони активно готуються до війни й використовують росію як ресурсну базу, як полігон, де, по-перше, люди набираються знань, люди набираються досвіду, і ще зброю можна тестити, використовувати й розуміти, які там негаразди, як зброю можна модернізувати.
Північнокорейські піхотинці не мають значного впливу на перебіг бойових дій - кажуть у військовій розвідці України. На відміну від артилерії. Особлива загроза від самохідної артустановки М-1989 Koksan. З дальністю стрільби до 60 кілометрів. Ними користуються не лише північнокорейські солдати, а й російські. Зараз уже понад половина артилерійських та мінометних снарядів, які використовує армія країни-агресорки, північнокорейського походження. Щоправда, запаси КНДР не безлімітні. Тим паче, що вона збереже стратегічну кількість на випадок війни з Південною Кореєю.
Гейзел Сміт, наукова співробітниця Центру досліджень Корей Лондонського університету:
Вони мають мільйони боєприпасів на складах. Однак це недовготривала перевага для Північної Кореї, бо хоча вона й продовжує виробляти боєприпаси, її потужність дуже-дуже мала. Її економіка в жахливому стані. Знову ж таки, за надоптимістичними оцінками, вона може мати достатньо артилерійських снарядів, щоби допомогти росії продовжити війну ще на рік. Але вона не має нескінченних можливостей, щоб виробляти ці боєприпаси та іншу військову техніку.
Розвідка Південної Кореї звітує про підготовку нового великого пакета допомоги від КНДР до росії. Це будуть і солдати, і ще більше САУ "Коксан", і реактивні системи залпового вогню, а ще передадуть дрони-самогубці. Це нова розробка Північної Кореї. Минулого місяця Кім Чен Ин особисто керував випробуванням безпілотників. Та замовив масове виробництво, побачивши їх роль у сучасній війні.
Віталій Кулик, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства:
Це має дуже дорого коштувати для путіна. У вигляді участі росіян в ядерній програмі, розробку ядерної військової програми, це питання міжконтинентальних балістичних ракет, це питання субмарин, тому що провалені дві програми у Північній Кореї, це створення власних літаків і вертольотів, проблеми з субмаринами. Мрія Кім Чен Ина – це ядерна субмарина, яка може в режимі стелс доплити до Сан-Франциско і запустити ядерну ракету. І космічна програма. Тобто оце ціна, яку путін має заплатити.
А для початку КНДР з радістю погоджується на готівку, продукти та пальне з рф. Адже країна перебуває на межі голоду.
Воюючи проти українців, Пхеньян може отримати доступ не лише до російської, а й до високотехнологічної західної зброї. Це важливо для Кім Чен Ина, адже з 50-х років, КНДР перебуває під різноманітними міжнародними санкціями. А отже, не володіє новітніми розробками. Натомість має амбіції щодо ядерної, супутникової та балістичної програм. Саме з цим може допомогти москва, якщо й надалі потребуватиме північнокорейської допомоги.
Армії кремля, звичайно, знадобляться всі можливі боєприпаси та людські ресурси, які вона лише може знайти. Але це робить москву дедалі залежнішою від КНДР.
Марк Галеотті, британський історик, експерт із питань російської безпеки:
Північна Корея отримує не лише їжу та обладнання, а й технології. А ситуація з технологіями така, що віддати їх можна лише один раз. Бо КНДР вироблятиме і продаватиме боєприпаси росії, а тій доведеться розраховуватися. Тобто за цю незначну вигоду зараз, яка дозволяє йому продовжувати війну в Україні, він готовий укладати угоди, які залишать росію у значно вразливішій позиції у довгочасній перспективі.
Партнерство москви з Пхеньяном засноване не на довірі та спільних цінностях. Це більше шлюб за розрахунком. Тому навряд чи означає міцне союзництво у майбутньому.
Пітер Франкопан, професор світової історії в Оксфордському університеті:
У шлюбі обидві сторони мають бути щасливі, і будь-якої миті хтось може вирішити, що цей шлюб більше не працює. На тепер - це зручна домовленість, вигідна і москві, і Пхеньяну. Але чи триватиме це в майбутньому? Чи не буде це зближення насторожувати Пекін, наприклад, який є головним економічним партнером КНДР? В історії вже бувало, коли дуже незначні деталі цілковито змінювали напрямок відносин.
Аліна Гриценко, головна консультантка Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень:
Співпраця росії та Північної Кореї носить такий, скажімо так, ад хок, тактичний тимчасовий характер. Допоки країни мають можливість і ресурси задовольняти потреби одна одної, допоки країни є корисними одна для одної, до того моменту й існуватиме оце їхнє партнерство. Поки що не йдеться про альянс. І які б вони там не заключали домовленості й угоди, як-от було підписано Угоду про стратегічну співпрацю, коли путін їздив влітку до Пхеньяна. Якщо КНДР зробити більш цікаву пропозицію, КНДР, я не маю в цьому сумнівів, буде нехтувати тими своїми зобов'язаннями, які вона взяла, підписуючи цей документ.
Утім, у найближчому майбутньому військовий контингент КНДР у росії, ймовірно, збільшиться. Тим паче, що люди - найбільший ресурс, який Пхеньян може запропонувати москві. У війську Північної Кореї - понад мільйон осіб, життям яких Кім Чен Ин не надто дорожить.