Проблеми зі сном змушують людей вірити у теорії змови [ Редагувати ]

Людей з проблемами зі сном легше переконати, що Земля плоска, а польоти на Місяць сфабриковані. Відповідно, серед тих, хто спить нормально та висипається, менше послідовників теорій змови.
До такого висновку дійшли психологи з Університету Ноттінгема, результати дослідження опубліковані у виданні Journal of Health Psychology.
Дослідження проходило у два етапи. На першому 540 учасників відповіли на питання щодо якості їхнього сну. Потім частина з них прочитала статтю про пожежу в соборі Нотр-Дам у Парижі з коментарями про умисне приховування причин пожежі, а інші читали звіт про пожежу, що ґрунтується на фактах і пояснює займання випадковістю.
Внаслідок цього більшість тих, хто скаржився на поганий сон, погодилися з конспірологічною версією.
Другий етап, у якому взяли участь 575 людей, показав, що через погану якість сну люди частіше схильні активно підтримувати теорії змови.
Як зазначає провідний автор дослідження доцент кафедри психології Деніел Джоллі, "через поганий сон підвищується ризик розвитку депресії, тривожності та параної, а це ті ж фактори, які сприяють довірі до конспірологічних теорій".
Дослідження показало, що "поліпшення якості сну може стати захисним фактором від поширення конспірологічного мислення".