рф готує новий наступ: куди націлений ворог [ Редагувати ]
Російські окупанти планують загарбати всю Донецьку область! Поповнюють і накопичують резерви й вже невдовзі можуть розпочати масштабний наступ на Харківщині, Сумщині та Запоріжжі. Про це кажуть і військові аналітики, і посадовці.
За словами заступника керівника Офісу Президента з питань оборони Павла Паліси, ознаки підготовки до наступальної операції росіян є на кількох напрямках. Навіть більше. Цьогоріч рф планує наростити угруповання на 150 тисяч солдатів. Але наразі воно лише формується.
Утім, і ми маємо готуватися. Очікується, що найближчим часом гаряче може стати на Лиманському напрямку. Ворог намагатиметься перерізати логістику для ЗСУ на Донецькому напрямку. Михайло Манилюк розповість, куди націлений ворог та чи вдасться йому втілити задумане?
Росіяни продовжують штурмувати українські позиції, не шкодуючи техніки та живої сили.
Активно тиснуть одразу на п'яти напрямках. Та усі плани ворога руйнують ЗСУ.
Лінія фронту - понад тисячу кілометрів. І щодня по всій довжині тривають активні бойові дії. Працюють ворожі ДРГ, проводять розвідку, перевіряють українську армію на готовність давати відсіч. А останнім часом на офіційному рівні стали обговорювати ймовірність нового наступу. Йти вперед окупанти, схоже, планують уже цієї весни.
Володимир Зеленський, Президент України:
Вдарити в напрямку Суми, і потім переміщувати війська на Харків, відповідно на Запоріжжя для того, щоб зробити те саме. Я не можу вам сказати, що це буде саме в такій черзі, саме в такій послідовності. Ми вважаємо, що вони до цього готуються.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Як уже заявляв Президент, окупанти хотіли почати наступ ще вісім місяців тому, однак тоді завадила Курська операція. У Центрі протидії дезінформації повідомили: нині російська федерація готує резерви, щоби спробувати штурмувати на фронті у травні!
Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації:
Накопичує резерви, зокрема особлива увага ворога буде зосереджена на Сході. Він готує такі весняно-літні наступальні дії й серію відволікаючих ударів на інших напрямках. Зокрема, ворог розглядав можливість наступальних дій на прикордонні Сумщини. Саме для цього штурмові групи він направляв у прикордоння.
росія вже цього місяця кине своїх солдатів на м'ясо! Раніше про це заявили у Третій штурмовій бригаді. І підтвердили, що в окупантів є резерви. Вони добре укомплектовані особовим складом й понад місяць перебувають на полігонах, де готуються до майбутніх наступальних дій.
Володимир Фокін, командир 1-го штурмового батальйону Третьої штурмової бригади:
У нас точно є інформація, що російська федерація попередньо на квітень місяць готує насправді наступ. Є підрозділи, які знаходяться зараз в тилових підрозділах. На нашому напрямку - це орієнтовно дві-три дивізії.
На якому напрямку атакуватиме ворог - точно невідомо. За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, росія стягує сили для масштабного наступу поблизу Лимана на Донеччині. Там армія рф має десятикратну перевагу в особовому складі!
Олексій Гетьман, ветеран російсько-української війни, військовий аналітик:
Швидше за все намагаються вийти на адміністративні кордони повністю Донецької області, і там десятикратна перевага, тобто один до десяти. Можливо, цей буде напрямок. Покровський напрямок - зменшується інтенсивність бойових дій. Швидше за все вони не будуть припинятися, а може це такі бойові дії активні, але без просування - це може бути й отим відволікаючим маневром, про який ми багато чули.
До того ж американські аналітики припускають, що окупанти можуть використати свій плацдарм на північний Схід від Лиману, щоб захопити 1% Луганської області, що досі підконтрольний Україні. Це зможе посилити позиції кремля за столом можливих переговорів.
Олександр Мусієнко, військовий та політичний експерт:
Які ймовірні плани ворога? Захопити якомога більше території й просунутися. Ослабити Сили оборони України, спробувати затягти війну, затягти й деморалізувати українське суспільство, і таким чином, в тому числі втомлюючи адміністрацію президента Трампа в США, намагаючись завершити війну, дійти щонайменше до припинення вогню на вигідних умовах для путіна.
Та наступальні дії росіян навряд чи будуть успішні. У ворога бракує сили.
Олексій Гетьман, ветеран російсько-української війни, військовий аналітик:
Кількість живої сили та техніки на лінії фронту у них практично не змінюється. Немає їм шляхом чого збільшити цю кількість, тому збільшення в одному напрямку - означає зменшення на іншому. Це просто переміщення військ вздовж лінії фронту. Навіть ті 160 тисяч, які вони намагаються мобілізувати навесні цього року як призов. Там збільшений максимальний вік призову до 30 років - це може бути додатковим резервом кількісного збільшення на лінії фронту.
Усе ж деякі занепокоєння є, зокрема через можливе перекидання російських та північнокорейських військ із Курської області на інші напрямки. Та й навіть до цього українська армія готова. Бійці постійно удосконалюють свої навички, будують фортифікації.
Володимир Фокін, командир 1-го штурмового батальйону Третьої штурмової бригади:
Третя окрема штурмова бригада робить все можливе для того, щоб підготуватися до вже більш великого наступу з боку росіян в моїй смузі відповідальності. Ми покращуємо інженерне облаштування наших позицій, готуємо проміжні позиції. Відповідно продовжуємо підготовку особового складу, на скільки це можливо.
Олексій Гетьман, ветеран російсько-української війни, військовий аналітик:
По розрахунках наших партнерів на пів року нам тої зброї, що є, вистачить. До того ж як ми готуємося. Ми будуємо корпуси. Вони в радянській армії були, вони в нас були. Це просто інша структура організаційна. Це не додає кількість людей, сил та засобів, але спрощує маневровість військ, а нам це дуже важливо.
Наскільки масштабний цей російський наступ - питання відкрите. За словами військових аналітиків, на одну з ділянок фронту рф може кинути на штурм шістдесят тисяч солдатів.