Живі мішені з осколками в тілі: як 159-й батальйон тримає оборону [ Редагувати ]
Вони захищали небо від ворожих дронів на Київщині, билися на Донеччині, а зараз тримають оборону на Запорізькому напрямку. Це про роботу бійців 159-го окремого батальйону 118-ї бригади тероборони. Більше про тих, хто тримає фронт, дивіться далі.
Лічені хвилини на розгортання і кулемет "Браунінг" готовий до бою. Так 159-й окремий батальйон тероборони прикриває позиції своїх побратимів. А на дозвіллі його бійці удосконалюють навички стрільби з великокаліберної зброї.
В такому випадку ми можемо стрілять, коли нам потрібно прикрити відхід наших хлопців або коли вони заходять на позиції.
Дронарі батальйону тим часом підіймають у небо своїх "пташок".
Керувати БпЛА 21-річний Олександр навчився 2 роки тому, коли підписав контракт з Міноборони. Каже, безпілотники - ледь не перші помічники українських військовиків. Армійці доправляють ними вантажі на передову, вистежують та знищують ворога.
Олександр, військовослужбовець 159-го окремого батальйону ТрО:
Без "очей" в небі дуже складно працювати, навіть піхоті, яка йде, тому що ми їм також підказуємо, де є ворог, де він замічений, і їм так краще працювати, вони вже знають де, куди нанести ураження.
Нещодавно, розповідає боєць, на розвідуванні місцевості вчасно помітили рух противника.
Олександр, військовослужбовець 159-го окремого батальйону ТрО:
Питались пройти до нас, ми бистро це замітили, начали там всім чим можна робить ураження, щоб не дойшли.
Майже в один час з Олександром підписав контракт і його тезко за позивним "Док". Чоловік - бойовий медик. Не приховує: більшість поранень на фронті - від уламків ворожих дронів та скидів. Минулого літа "Док" і сам постраждав від російського безпілотника. У реанімації зустрів і свій 30-й день народження.
Олександр, бойовий медик взводу 159-го окремого батальйону ТрО:
Дрон підлетів, хоч у нас працював РЕБ, він скинув гранату і я, як зараз помню цей момент, тільки щьолк, взрив, я правою рукою за автомат, лівою за портфель, а ліва не робить: розірвані груди, розірване плече. Понад 40 штук осколків, 20 з чимось так і остались назавжди в мені.
159-й батальйон сформований на початку повномасштабного вторгнення. Його воїни захищали небо від "Шахедів" на Київщині та воювали на Донеччині. Нині у складі 118 механізованої бригади тримають оборону на Запорізькому напрямку.
Сергій, заступник командира з артилерії 159-го окремого батальйону ТрО:
Вони питаються малими групами зробить ближче до наших позицій накопичення, але, звісно, ми їм цього не даємо.
Батько трьох дітей Сергій захищає Україну ще з часів АТО. За кілька років демобілізувався. Та повномасштабна війна змусила знову взятися за зброю.
Сергій, заступник командира з артилерії 159-го окремого батальйону ТрО:
Я батько 3 дітей, в мене є син найменший, я не хочу передати цю війну йому, я не можу залишитись зараз осторонь, потім сказати, син, ти йди, воюй, папа посидить. Ні, ми вже як взяли цю війну у свої руки, будем вести до кінця, до перемоги.
З перших днів у батальйоні і 40-річний Віталій. За часів АТО жив за кордоном та волонтерив для ЗСУ. До служби у 159-му не мав жодного військового досвіду.
Віталій, головний сержант роти РВП 159-го окремого батальйону ТрО:
Я не служив строкову службу, ніколи я не був у військах, не бачив, як це, які порядки, все, все з нуля. У мене двоюрідний брат також у нашому батальйоні, він мене вже чекав, і вже там тупав ногами, давай бистріше, бо ми не встигнемо, уже всі автобуси поїхали, а нам не хватить місця.
Нині досвідчені бійці батальйону вже навчають новобранців. Кажуть: молоді вмотивовані кадри підрозділу завжди потрібні. Долучитися до 159-го можна за номером телефону на екрані.