У Києві стартував безплатний курс "Автомеханікиня" для жінок [ Редагувати ]
Не лише за кермом фур і автобусів! У Києві запустили новий навчальний курс для жінок із назвою "Автомеханікиня". Це три тижні теоретичних, практичних та лабораторних занять для українок, що хочуть працювати у сфері ремонту автомобілів. Чому опановують нову професію та як проходять заняття - у наступному сюжеті.
Якщо поставимо, наприклад, ось положення на замір, ми можемо спостерігати, що стрілка буде падати, тобто ми можемо секундоміром засікти і визначити будь-яку витрату палива.
Викладач показує навчальній групі, як пальне потрапляє в автомобільний двигун. Перед Миколою п'ятнадцять слухачок нового курсу "Автомеханікиня".
П'ять, шість, сім, вісім, тобто 8 циліндрів. І коли запалення вмикаєш, починають вони працювати.
Анна – одна з учасниць проєкту, сама працює на телебаченні. Про лекції довідалася з соцмереж. Каже: знати більше про автомобілі мріяла змалку.
Анна Яриш, учасниця проєкту "Автомеханікиня":
Завжди хотіла розбиратися в авто, хотіла його ремонтувати самостійно, але в мене не були систематизовані дані в голові. У першій половині дня у нас лекції з презентаціями, з якимось візуальним супроводженням. У другій половині дня у нас завжди практика, ми в подібних лабораторіях знаходимося, ми можемо помацати, ми можемо покрутити, ми можемо скласти, розкласти.
"Автомеханікиня" – це три тижні теоретичних, практичних та лабораторних занять для майбутніх фахівчинь у сфері ремонту автомобілів. Курс безкоштовний.
Хокан Юде, генеральний директор компанії-партнера:
Ми допомагаємо Україні, бо чимало водіїв і механіків пішли на фронт. А логістика зараз дуже важлива. Я маю на увазі доправлення зброї на фронт, продуктів - до магазинів, ліків - до аптек, пального - до заправок. Дуже важливо, щоб ми мали усіх спеціалістів на місцях.
Микола Дмитриченко, голова Вченої ради Національного транспортного університету:
У нас новітній підхід: ми концентруємо усе хороше в одному місці, де можуть вивчати й логістику, і технічне обслуговування, і ремонт, і експлуатацію. Це досить ефективно для організації навчального процесу й ефективності навчання. Тому ми й використовуємо його для таких курсів.
Після завершення курсу всі учасниці стажуватимуться в автокомпаніях. Роботу зможуть почати з посади помічника механіка і так зростатимуть у професії.
Микола Цюмон, викладач проєкту "Автомеханікиня":
Ми першу задачу поставили – показати, що таке автомобіль. З точки зору автомеханіка і з точки зору СТО. Щоб вони уявляли собі, які там елементи входять, як вони між собою взаємопов’язані, як вони між собою взаємодіють у процесі роботи, хто за що відповідає і відповідно для того, щоб мати можливість їх там міняти. Ми їх возимо на виїзні заняття на автосервісні великі підприємства.
Ольга приїхала на навчання з Кіровоградської області. Це вже не перші її курси. Пів року тому отримала за програмою водійське посвідчення категорії С. Працює кермувальницею у великій компанії.
Ольга Полужай, учасниця проєкту "Автомеханікиня":
Мені чим подобається моя робота в автологістиці, що я не маю бути в офісі з 8 до 5. У мене моя робота – пригнати авто, я поїхала, авто пригнала, усе, я вільна. З азами я вже була знайома. І я захотіла покращити свої знання. В автологістиці є зараз вакансія як приймальник авто. У твою роботу буде входити огляд доставлених автомобілів. Чому ні?
Заявки на участь у проєкті нині надіслали понад півтори сотні жінок. А організатори вже відкрили реєстрацію на наступний курс. Він стартує на початку травня. Подати анкету можуть жінки віком від 18 років, склавши тестування та пройшовши співбесіду.