Житло для переселенців: як Кіровоградщина дає шанс на мирне життя [ Редагувати ]
Кіровоградщина і далі приймає вимушених переселенців із регіонів активних бойових дій. Один із таких прихистків у місті Долинська.
Приміщення гуртожитку Криворізького гірничо-збагачувального комбінату раніше стояло пусткою, нині ж там тривають ремонти - в ньому облаштовують житло. Дім там уже знайшли два десятки родин. З деким із них поговорили наші кореспонденти.
Ми не можемо перенести сюди, то все одно це якісь спогади, які гріють душу, на які ми можемо спиратись.
Психологиня Катерина Шепель проводить групове заняття для вимушених переселенців, які знайшли прихисток у соціальному гуртожитку міста Долинська на Кіровоградщині. Доєдналася і пані Софія з Херсонщини. Вона опікунка двох неповнолітніх дівчат. Виїхала заради їх безпеки.
Софія Шешеня, вимушена переселенка з Херсонщини:
У мене дітки осьо, мої опікуни, двоє дівчаток, вони хотіли в мене забрать, бо бігали по селу і шукали, де бабушка: росіяни, з двома дітками, я тоді продала корову, наші всі виїхали, всі родичі, тому що Олешки затопило, а до мене вода не дійшла. Мою хату перед новим роком розбило зовсім, у мене був заповіт на тих діток, і всьо.
Спілкування з психологом полегшує біль людей, які вимушені були покинути домівку через російські обстріли.
Катерина Шепель, психологиня ГО:
Це тривожні стани, тому що люди хвилюються, війна триває, домівка залишилась, або зруйнована, або ціла, але є невідомість, є невідомість того, чого очікувати в майбутньому. І людям важливо знайти такий острівець стабільності, такі моменти як психологічна, психоемоційна підтримка, особливо для людей старшого віку, особливо як хтось приїжджає до них, є дуже важливо й актуально.
Для дітей проводять заняття з арттерапії, а соціальні працівники видають гігієнічні набори та продукти. Отримала їх і сімдесятитрирічна пані Катерина з міста Гірник на Донеччині.
Катерина Косолапова, вимушена переселенка з Донеччини:
Уже невозможно було, уже так було страшно, що ми виїхали, сначала ми в Покровськ приїхали, а потом сюди по програмі. Я їхала на три місяці, не на весь час, я думала, три місяці перебуду і все, додому, а додому вже окупація, квартира розбита, розгромлена, нічого немає.
Приміщення, в якому розмістили переселенців, раніше належало Криворізькому гірничо-збагачувального комбінату. Роками його не використовували. Нині будівлю взяла на баланс Долинська міська рада та облаштовує для потреб ВПО. Прихисток тут вже знайшли два десятки родин, більшість - із Покровського району.
Ірина Григорук, керівниця КП "Комфортне місто" Долинської міської ради:
Для них термін проживання неогранічений, люди, хто находить собі житло, хто уподобав собі це місце, люди забезпечені теплом, водою, гарячою водою, електрикою, є душові кабіни, туалетні кімнати, є їдальні. Забезпечені електроплитами, холодильниками, ну все, що бажають, все, що ми стараємось придбати.
Зараз у соціальному гуртожитку тривають ремонти. За місяць їх планують завершити, щоб прийняти ще родини, яким ніде жити через російську агресію.