Грип та коронавірус: як відрізнити хвороби? [ Редагувати ]
Вакцинуватися не лише від Ковіду, а й від грипу закликають медики. Той нікуди, кажуть, не подівся. І якщо минулоріч грип стримали локдауни, цьогоріч українцям загрожують щонайменше чотири штами. Чим вони небезпечні? Як відрізнити Ковід від грипу? Та чи можно одночасно вакцинуватися від коронавірусу, і від вірусних інфекцій?
Куди подівся грип? Невже його маскують під коронавірус? Ви, мабуть, уже помітили, що про грип і ГРВІ зараз в інформаційному просторі ані слова. Немає і статистики. Хоча, кажуть, лікарі - недуга нікуди не поділася.
Анна Горбань, лікар:
Кількість пацієнтів, які мають грип А, потихеньку нарощується. Півтора року майже все населення було в ізоляції. Стандартний перебіг вірусних захворювань, він змістився.
Торік і зовсім обійшлося без сезонної епідемії грипу. А цієї зими маємо всі шанси надолужити втрачене. У Всесвітній організації охорони здоров'я спрогнозували, що на території України циркулюватимуть чотири штами грипу: Вікторія, Камбоджа (типу А), Вашингтон та Пхукет (типу В). Назви інтригуючі.
І небезпечні. Перші два - найагресивніші. Із важким перебігом і можуть викликати енцефаліт. У групі ризику - діти до 5 років, вагітні, люди літнього віку, та ті, хто мають хронічні захворювання. І єдина профілактика - це вакцинація. Але з огляду на всесвітню тенденцію з імунізації - чи готові українці щепитися ще й проти грипу?
Алевтина:
В грипп я, к сожалению, не верю. То есть, я не вакцинированная, гриппом не болела никогда, хотя мне 22.
Єгор:
Я считаю что да, грипп есть, про коронавирус просто сейчас говорят все. Это дело каждого, каждый сам решает, что делать, вакцинироваться или нет.
Ірина:
-Знакомые у меня переболели и гриппом, и очень тяжело. - Ну а стосовно вакцинації проти грипу? Колись вакцинувалися? Щепилися? - Нет, против гриппа нет.
Відрізнити грип від ковіду доволі складно, кажуть медики. Бо ті мають схожу симптоматику: лихоманка, інтоксикація, слабкість у м'язах, кашель і головний біль. Та їх не треба плутати. Збудники інфекцій різні, тож занедужати ними можна одночасно.
Анна Горбань, лікар:
Ми можемо лікувати грип. У нас є препарати, які специфічно впливають на перебіг грипу. Але краще всього мати щеплення.
Федір Лапій, голова Національної технічної групи з питань імунопрофілактики:
Ми можемо вакцину проти грипу вводити в один день і з будь-яким інтервалом з вакцинами проти ковід-19.
І якщо українці не поспішають вакцинуватися, то в Німеччині щорічне щеплення проти грипу - звична справа. А тих хто ще вагається, чиновники закликають власним прикладом. Міністр охорони здоров'я Єнс Шпан навіть запросив до кабінету свого сімейного лікаря і журналістів із телекамерами.
-А відмітку в паспорт вакцинації Ви мені вже поставили?-Так, ось вона.
Щороку щеплення проти грипу роблять близько 20-ти мільйонам німців. Цієї осені уряд закупив вакцину з запасом - приблизно 30 мільйонів доз. Адже інфекціоністи попереджають: нині, коли країна послаблює карантинні обмеження, кількість хворих на грип може істотно зрости.
Єнс Шпан, міністр охорони здоров'я Німеччини:
Минулий рік був особливим. Завдяки маскам, дотриманню соціальної дистанції, люди майже не хворіли на грип.
Лотар Вілер, керівник Інституту імені Роберта Коха:
Якщо люди хворітимуть і на коронавірус і на грип, це буде великим навантаженням на нашу медичну систему. І, звісно, загрожуватиме іншим пацієнтам, яким теж потрібні медики та лікарняні місця.
Вакцинуватися проти грипу лікарі радять до середини листопада. В Україні є понад мільйон тисяч доз вакцини проти грипу. Щеплення, переважно, платне. У приватних клініках за укол беруть від семиста до тисячі гривень.