Дмитро Фірташ запустив сучасний завод на Рівненщині [ Редагувати ]

Азотний холдинг OSTCHEM Дмитра Фірташа оголосив про запуск в Рівному нового заводу з виготовленню карбамідо-аміачних сумішей (КАС).
Як повідомила "Подробицям" пресслужба Group DF, інвестиційний проект успішно реалізовано на базі "Рівнеазоту" та орієнтований насамперед на фермерів західних регіонів України. Потужність нового заводу - 𝟯𝟬𝟬 тисяч тонн КАС на рік.
Вперше в Україні на заводі використовується інноваційна технологія виробництва, яка забезпечує однорідну структуру готового продукту, високу якість та тривале зберігання.
Така якість продукту високо цінується досвідченими аграріями не лише в Україні, а й на ринках ЄС.
"Акціонер – Дмитро Фірташ -- не чекає закінчення війни і продовжує розвивати промислові майданчики. Запуск нового виробництва КАС – наша відповідь на попит з боку аграріїв. Ми збільшуємо виробничі потужності у найбільш затребуваному сегменті добрив з динамікою зростання – понад 15% на рік. Нове виробництво повністю відповідає екологічним директивам ЄС, – зазначає Сергій ПАВЛЮЧУК, керівник виробництва азотного бізнесу OSTCHEM. За його словами, стратегічні пріоритети OSTCHEM не змінюються: добрива насамперед надходитимуть українським покупцям.
Новий промисловий майданчик буде інтегрований з іншими цехами "Рівнеазоту" та стане частиною загального виробничого циклу, що вплине на собівартість готової продукції та збільшить її конкурентоспроможність.
Реалізація інвестиційного етапу проекту стартувала на початку 2023 року, термін реалізації становив 10 місяців. Сума інвестицій та передбачувана окупність проекту не розголошуються і залежатимуть від цін на газ та кон'юнктури ринку.
"Ми збiльшуємо свою присутність на цьому сегменті добрив не просто так. КАС сьогодні – найбільш динамічний сегмент українського ринку азотних добрив. Цей ринок росте з темпом 15% на рік. Тепер 2 нашi заводи здатні закрити близько 150% від сьогоднішньої потреби українського АПК в КАС", – наголошує Олег АРЕСТАРХОВ, директор департаменту корпоративних комунікацій Group DF. За його словами, головні імпортери КАС в Україну на сьогодні є Польща, Болгарія, прибалти та деякі країни дружні з рф.
"Мій прогноз, що дуже швидко цим країнам-імпортерам поступово прийдеться поступитися місцем перед відчизняними виробниками на українському ринку. В нас краща ціна та якість, у нас логістичні переваги. Нинішнє блокування кордонів та доріг в ЕС ще раз дуже яскраво продемонструвало фермерам, що купувати українські добрива в українських виробників значно надійніше та вигідніше", – додав він.