У Львові презентували виставку картин матерів і дружин полеглих військовослужбовців [ Редагувати ]
У Львові відкрили виставку картин авторства дружин і матерів полеглих українських військових з усієї країни. Понад сто робіт показали у холі міського палацу мистецтв. Для жінок-учасниць - це не про творчість, а про відновлення після втрати на фронті близьких. Відверті історії слухав Роман Гаврилів.
У Львівському палаці мистецтв весь зал завішаний картинами. І за кожною - особиста трагедія.
Вві сні часто чоловік також приходив, коли я з вікна бачу, як він іде додому. Тому це так символічно було намалювати вікно, з якого я його чекаю.
Чоловік Катерини після початку повномасштабного вторгнення пішов на фронт. І не повернувся. Пара разом прожила 21 рік.
Катерина Желізко, вдова військовослужбовця:
Навіть були такі випадки, ми зимою могли собі сходити на пікнічок. Цього всього зараз дуже бракує. Напевно, найкращий момент - це народження донечки. До речі, яку ми довго очікували.
Впоратися з втратою Катерині допомагають подруги.
Ми завжди з тобою, ми завжди поруч, приїхали тебе підтримати. Ти велика молодець, ми тебе дуже любимо.
Жінки, які втратили близьких на війні, приїхали у Львів з 12 українських міст, щоб показати свої історії кохання на полотні. Юлія - родом з Вінниці. Її чоловік захищав Україну ще у 2014 році. Втім, у травні 2022-го загинув на полі бою.
Юлія Кокошко, вдова військовослужбовця:
Він надзвичайна людина - добра, ніжна, хоча зовні він дуже мужній і суворий. Він відчував, що в нашій країні відбудеться щось дуже важке, і він мене готував до цього. Він говорив, що якщо буде повномасштабне вторгнення, я ні секунди чекати не буду і обов'язково буду на фронті.
Експозиція налічує 105 картин, які написали дружини й мами полеглих героїв. Перед виставкою в різних містах провели дводенні майстер-класи для жінок.
Олена Сокальська, кураторка проєкту:
Коли вона два дні малює в групі з такими самими учасницями, у цьому колі підтримки, вона розуміє, що вона має це коло, і вона має цю підтримку.
Побачити картини можуть усі охочі до 24 серпня.
Ірина Панчишин, відвідувачка:
Це є дуже складно. Але люди молодці, що зібралися, що знайшли в собі сили донести свої почуття і навіть перетворити це в мистецтво.
Після Львова такі проєкти планують влаштувати і в інших містах України.