У Києві показують "Золотий м’яч" Андрія Шевченка [ Редагувати ]
Приємна новина для футбольних фанатів. У Києві можна побачити "Золотий м'яч". Той самий, який 20 років тому отримав Андрій Шевченко, коли став найкращим футболістом Європи. У столиці експонат залишатиметься до середини грудня, а потім його відправлять в турне іншими містами України. Мої колеги вже побачили головний футбольний трофей.
Київ. Парк Шевченка. Протягом тижня тут стоятиме ось ця інсталяція. Мрія кожного професійного футболіста. Нагорода "Золотий м'яч".
А це архівні кадри 2004 року. На них Андрій Шевченко отримує "Золотий м'яч" - найпрестижнішу нагороду у світі футболу. Український футболіст грав тоді у складі італійського клубу "Мілан". І за сезон забив у ворота противників понад 20 голів!
Шевченко став третім і поки що єдиним українцем, який здобув звання кращого футболіста Європи. Нагороду тоді він привіз у Київ і символічно приніс до пам'ятника свого головного наставника Валерія Лобановського.
Зараз, до двадцятої річниці здобуття Шевченком головного футбольного трофея, "Золотий м'яч" знову у Києві. Побачити його може кожен охочий.
Андрій Шевченко, футбольний тренер:
Мета – простимулювати нашу молодь, щоб вона вірила в себе, не зважаючи на повномасштабну війну. Я вірю в Україну, я вірю в нашу націю, я вірю в наших талановитих людей, і я вірю в те, що у нас з'явиться четвертий "Золотий м'яч" в Україні. Я ще не народився, коли Блохін виграв "Золотий м'яч", але я бачив відео, я дивився і знав історію "Динамо". Я думаю, що у нашої молоді, дивлячись на нашу історію, є дуже класні приклади.
Євген Янович, актор:
Українцям не тільки важливо здобувати нові перемоги, а й пам'ятати про те, що вони завжди були. І "Золотий м'яч" Шеви – це, мабуть, одна з найбільших перемог за 33 роки незалежності. Те, що зараз, на 20-річчя "Золотого м'яча" він вирішив його показати в Києві, повозити по різних містах від сходу до заходу України. Це, мені здається, величезний стимул. Це може стати хорошим стимулом для багатьох маленьких хлопчиків.
Побачити головну футбольну нагороду у перші ж дні її встановлення в столичному парку Шевченка прийшли сотні людей.
Ілля, житель Києва:
Я думаю, кожен українець хотів би доторкнутись до легенди українського футболу Андрія Шевченка. Я думаю: це надихає. Про те, що сьогодні Андрій казав, що кожен може досягти своєї мети, якщо буде наполегливо працювати, і ця нагорода тому доказ.
"Золотий м'яч" залишатиметься тут до 15-го грудня. Згодом його покажуть в інших містах України. Зокрема, на центральних вокзалах у Краматорську, Тернополі, Хмельницькому, Вінниці, Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Харкові та рідному для Андрія Шевченка Яготині.