Протести в Сербії не вщухають: чого вимагають від президента [ Редагувати ]
Синдром "йолки" у президента Сербії Вучича! Десятки тисяч людей мітингують, а він прикрашає ялинку. У країні не вщухають масштабні акції протесту. Чого вимагають люди від проросійського президента Вучича? Чому цей протестний рух називають "революцією молодих"? Усі подробиці розкаже Тетяна Логунова.
Белград скандує, свистить та дудить у вувузели. Вихідними на вулиці сербської столиці вийшли десятки тисяч протестувальників. З трьома вимогами. У відставку мають піти президент країни Вучич, прем'єр Вучевич та мер міста Новий Сад Джурич.
Іванна Станкович, учасниця акції протесту:
Я тут, бо ще вірю, що ця країна може бути правовою державою з працюючими інституціями та вільними громадянами. Це якщо коротко.
Драгіга Йованович, учасниця акції протесту:
Люди, які зараз при владі, мають зрозуміти, що їм час іти у відставку. Так буде краще для всіх. Я тут заради майбутнього своїх дітей.
Це наймасштабніший, але не перший подібний протест у сербській столиці. Люди виходять на мітинги вже майже два місяці. Тригером стала трагедія у місті Новий Сад на півночі країни. На початку листопада там обвалився бетонний навіс на щойно відремонтованій будівлі вокзалу. Загинули 15 людей. Влада пообіцяла розібратися і покарати винних. Утім, їх і досі не знайшли. Відповідальних за трагедію визначили люди. Це корупція та халатність у вищих ешелонах влади.
Таня Волазовіч, жителька міста Новий Сад:
У нас тотальна корупція. Попри те, що я тут, я дуже сумніваюся, що відповідальних покарають найближчим часом. Можливо, колись, але нескоро.
Мирослав Алексіс, депутат парламенту, опозиційна партія "Сербський Національний Рух":
Усі ми в зоні ризику - наші діти, батьки, бабусі та дідусі. Я не знаю, що ще може статися в державі, де нічого не працює і ніхто ні за що не несе відповідальності. Держава Сербія відповідала за реконструкцію цього вокзалу. Влада знає підрядника, інвестора і керівника робіт. Що ще потрібно?
Символ протесту - дві закривавлені долоні. Його двигун - молодь. Студенти вже заблокували роботу пів сотні факультетів у чотирьох найбільших університетах країни. До них долучилися й учні гімназій. Через це протестний рух вже назвали "революцією молодих".
Відреагував на протести і президент Вучич. У відставку, каже, не збирається, в організації мітингів звинувачує іноземні спецслужби. А ще глава держави показав сербам ялинку, яка стоїть у президентському офісі. Вучич з друзями прикрасив її в неділю ввечері. У цей час у центрі Белграда протестували десятки тисяч людей.