рф кидає елітні підрозділи: як бійці тримають фронт під Торецьком [ Редагувати ]
Попри заклики до перемир'я росіяни не знижують інтенсивності своїх атак на фронті. Справжнє пекло вони влаштували під Торецьком. Аби взяти в кліщі 70-тисячну Костянтинівку, перекинули на цей напрямок свої елітні підрозділи ударних БпЛА з Курщини. Дронами та КАБами намагаються паралізувати логістику наших військ. І подекуди, на жаль, їм це вдається.
Ситуація – критична, наголошують бійці 49-го батальйону "Карпатська Січ". Вони зараз тримають там лінію фронту разом з іншими підрозділами Сил оборони. "Карпатцям", як ніколи, потрібна наша з вами допомога. Аби придбати дрони для підрозділу, команда "Подробиць" спільно з черкаськими волонтерами відкриває збір коштів. І просить вас долучитися – реквізити в репортажі з пекельного Торецького напрямку.
На дрони для 49 ОШБ:
Номер картки: 5168 7456 0600 6408
Щодня десятками КАБів росіяни закидають прифронтову Костянтинівку. Місто по суті є воротами до агломерації Дружківка–Краматорськ–Слов’янськ.
За даними мапи Діп-Стейт, місцями ворог наблизився до Костянтинівки на відстань 5–7 кілометрів. А це дозволяє йому бити по околицях міста навіть артилерією. Росіяни тиснуть одразу з трьох боків і намагаються його оточити.
Через постійні обстріли руйнування в Костянтинівці – катастрофічні.
Разом з офіцером батальйону "Карпатська Січ" ми прямуємо на виїзд із Костянтинівки в бік Торецька. Всі дороги з міста вже під контролем російських ударних дронів - каже Роман. І що далі від міської забудови, то ворожих безпілотників у небі більшає… Тож продовжуємо шлях пішки – так безпечніше. Рюкзак із боєкомплектом та водою у Романа завжди з собою.
Навіть якщо знаєш, що йдеш на пів години, береш, бо іноді ці пів години можуть перетворитись на добу-дві.
Станіслав Кухарчук, кореспондент:
Село Іванопілля – це по суті передмістя Костянтинівки, і воно повністю знищене, як бачите, його зрівняли з землею КАБами, артилерією і, на жаль, дронами – їх тут достатньо.
За мірками військової науки, 10 та навіть 5-кілометрова зона від лінії фронту вже вважається відносним тилом. Але реалії сучасної війни це твердження знівелювали – уся територія поблизу давно під вогневим контролем ворога, бо камери дронів бачать усе.
Незважаючи на ризики, Леонід їде в Костянтинівку, щоб полагодити мотоблок і вивезти на ньому свою паралізовану дружину. У сусідній з Іванопіллям Пліщіївці вони останні жителі. Мешкати в цьому пеклі, каже чоловік, вже нема сили…
Леонід Кібець – житель села Пліщіївка:
- Ви з Пліщіївки їдете? - Ну, в Костянтинівку зараз поїду, скат зроблю. А я ж мотоблоком не піднімусь… На Кіндратівку буду їхати. - Все розбили? - Та все… Прилетіло, як бабахнуло у дворі, не знаю, як живий лишився – три метри.
Та ледве росіяни побачили рух у селі, одразу в небі загули їхні ударні дрони. Ворог тут контролює всі, навіть незначні переміщення.
Усю техніку, що прямує до позицій, росіяни знищують. Ворог уже зруйнував переправи, взяв під приціл дронів перехрестя та переїзди. Дзижчання безпілотників у небі просто не змовкає.
Так швидко і нервово відбуваються всі ротації на передовій. Змінити людей на позиціях, підвезти боєкомплект і провізію – справжня спецоперація. Ці кадри зняли бійці "Карпатської Січі", яким пощастило неушкодженими зайти й вийти з позицій.
Воювати бійцям доводиться в умовах напівоточення. Ворожі снаряди й дрони летять одразу з трьох боків. І це просто морально виснажує - каже Роман.
Роман – військовослужбовець 49 ОШБ "Карпатська Січ":
Логістика дуже ускладнена, майже відсутня. Хлопцям навіть не потрібно пояснювати, чому вони по місяцю, а то й більше сидять на позиціях. Тому що вони розуміють, що на позиціях, як би парадоксально це не звучало, безпечніше, ніж пройти тих два кілометри.
Але в цьому пеклі "карпатці" стоять, бо варіантів небагато. Якщо росіяни проб’ються до Костянтинівки, наступними стануть інші міста: Дружківка-Краматорськ-Слов’янськ. Хлопці чітко усвідомлюють: ворог не зупиниться.
Саме для героїв цього сюжету, бійців батальйону "Карпатська Січ", місяць тому команда "Подробиць" спільно з черкаськими волонтерами відкривала збір на дрони.
Ми його закрили й придбали для підрозділу п'ять пташок-розвідників. Це стало можливим тільки завдяки вашій активності й вашим донатам. Дрони вже в батальйоні й працюють на Торецькому напрямку. А отже, кожна гривня - важлива. Долучайтесь і надалі до наших зборів реквізити у вас на екрані.