В Івано-Франківську відкрили Центр підтримки ветеранів [ Редагувати ]
Всеукраїнська мережа центрів державної підтримки ветеранів поповнилася ще одним простором. Відкрили його в Івано-Франківську в приміщенні обласної адміністрації. Яку допомогу там надаватимуть?
Ілля завітав у ветеранський центр подивитися, як тут усе працює.
Ілля Тітко, ветеран російсько-української війни:
Бійці наші, коли повертаються, вони повинні мати локацію, де можна отримувати допомогу. Це і юридичні питання, і питання психологічної реабілітації, включно із побутовими проблемами, тому що людина, коли повертається із війни, вона ще душею і розумом знаходиться там.
Андрій демобілізувався ще влітку, після двох з половиною років на фронті було важко влитися у цивільне життя.
Андрій Фармуга, ветеран російсько-української війни:
З одного боку, є дуже багато можливостей, дуже багато всього для ветеранів, але воно дуже атомізоване, і коли ти повертаєшся, насправді твій стан не дозволяє сильно вникати, кудись ходити, і тут якраз потрібна одна відправна точка, де можна прийти й дізнатися всю інформацію.
І новий осередок - саме таке місце. Ветерани зможуть тут отримати консультацію. І не лише очно, але й телефоном. Для цього працюватиме гаряча лінія. Окрім штатних працівників, юриста та адміністраторів, прийматимуть тут фахівці з різних служб та установ.
Людмила Сірко, заступниця голови Івано-Франківської ОВА:
Це і Служба зайнятості, і Пенсійний фонд, і Департамент соцполітики. З Департаменту охорони здоров'я ми будемо запрошувати сюди психологів, психіатрів, також реабілітологів. Наш ветеранський простір буде працювати як сервісна служба єдиного вікна.
Мобільні бригади виїжджатимуть в громади та надаватимуть допомогу на місцях. Ще один напрям роботи хабу - проведення для ветеранів тренінгів, ретритів та семінарів.
Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА:
Власне це буде такий простір, де ми зможемо комунікувати і вирішувати різні питання. Реалізувати дуже багато нових проєктів для наших ветеранів.
Центр працюватиме не лише для ветеранів та їхніх сімей, але і для родин полеглих і безвісти зниклих військовослужбовців. Координуватиме роботу вдова захисника Павла Василіва Любов. Вона очолює громадську організацію "Дружини Янголів".
Любов Василів, вдова загиблого військовослужбовця:
Коли я стала вдовою, я зіткнулася із величезною низкою питань, я не знала, куди мені звертатись, куди бігти, хто мені може допомогти, де взяти консультацію. І це такі ніби елементарні речі, але ти розгублений і не знаєш нічого. І якби на той час був такий хаб, то набагато було б простіше.
Кошти на облаштування ветеранського простору надали міжнародні партнери - Канада та Польща.
Кшиштоф Лук'янович, віцеконсул Генерального консульства Республіки Польща у Львові:
Польська допомога - це програма міжнародної співпраці та розвитку, яку реалізує наше Міністерство закордонних справ вже багато років. Україна в цій програмі завжди була пріоритетною. Розкриття потенціалу ветеранів - один з найбільших викликів, які зараз стоять перед Україною.
На Прикарпатті це вже шостий ветеранський центр. З часом їх планують створити в кожній громаді області.