"Каліфорнійська кліточка виведення маток" - інноваційний метод, що забезпечує економічне підґрунтя ефективності американського експорту бджолиних маток до Канади та Англії [ Редагувати ]

Український матковод Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ на основі своїх наукових досліджень у галузі бджільництва, проведених у Каліфорнії, розробив інноваційний метод "Каліфорнійська кліточка для виведення маток та маточників", який дає змогу забезпечити економічну ефективність американського експорту бджолиних маток та бджолиних пакетів.
"Каліфорнійська кліточка" являє собою корпус, виготовлений з міцного прозорого харчового пластику у формі видовженої перевернутої трапецеподібної призми. Він оснащений додатковими відсіками для харчування бджіл і підсаджування маточників та маток, продуманою системою вентиляції для створення оптимальних умов життєдіяльності бджіл.
"Кліточка" дає змогу забезпечити ефективність вирощування бджолиних маток, захист маточників, транспортування бджолиних маток та бджолиних пакетів, підсадку маток у нову сім'ю, чим покращує основу експорту з Америки.
Експорт бджолиних маток та якісних бджолиних пакетів відіграє важливу роль у забезпеченні ефективного функціонування та розвитку бджільництва в різних країнах світу. Зокрема, великий попит на стабільне забезпечення високоякісного племінного матеріалу з Америки мають Канада та Англія, де кліматичні умови для вирощування бджолиних маток гірші, ніж у США.
Використовуючи сприятливі кліматичні умови Каліфорнії та свій інноваційний метод, Олександр розпочинає сезон вирощування маток на два місяці раніше, ніж в країнах з більш прохолодним кліматом. І це дає можливість забезпечити внутрішній ринок Америки, а також значну частину попиту Канади та Англії на бджолині пакети та матки.
"Кліточка" практично до мінімуму зводить ризики транспортування і переселення маток та бджолопакетів на нове місце, підвищує ефективність колонії в довгостроковій перспективі, покращує продуктивність та рентабельність пасік.
Олександр ОЛЬШАНСЬКИЙ
Особливо важливим є той фактор, що завдяки "Кліточці" забезпечується збільшення популяції бджіл і, як результат, усувається загроза негативних наслідків від загибелі бджолосімей. Адже, враховуючи залежність ефективності сільського господарства від бджільництва, зникнення бджіл може спричинити серйозну продовольчу та економічну кризу у світі.
"Якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього загинуть і люди" - так оцінював подібну ситуацію відомий вчений Альберт Ейнштейн.
Використання "Кліточки Ольшанського" на американському ринку, де також зберігається великий попит на збільшення популяції бджіл, виводить галузь бджільництва на новий рівень, сприятиме покращенню рентабельності та продуктивності американських пасік, працюватиме на збільшення робочих місць та надходжень податків до федерального та місцевих бюджетів. На зовнішньому ринку дозволить збільшити надходження до національного бюджету Америки за рахунок зростання обсягу експорту бджолиних маток та бджолопакетів, зокрема, до Канади та Англії.
Юрій ОМЕЛЬЧЕНКО