Фундація Олени Зеленської передала ноутбуки та планшети школярам [ Редагувати ]
Допомога дітям, які в умовах війни вимушені навчатися винятково онлайн. Це завдання проєкту, який реалізує Фундація Олени Зеленської. Зараз, на початку навчального року, організація Першої леді передає таким школярам ноутбуки та планшети, які Україні доправили західні партнери. Як напередодні це відбувалося на Одещині - дивіться далі.
Ліцей номер чотири у центрі Одеси. Від початку повномасштабної російської агресії класи в ньому спорожніли. Через розташування будівлі - тут немає можливості збудувати бомбосховище. Тому ліцеїсти навчаються дистанційно.
Інна Соломащенко, директорка одеського ліцею №4:
Тут немає укриття, тому що ця будівля стоїть на катакомбах, має підземні води внизу - це дуже складна робота, яку швидко зробити неможливо, навіть на теперішній час.
Від онлайн-формату втомилися і вчителі, і діти. І не лише морально. У Вікторії з 11 класу для навчання лише смартфон та старенький ноутбук. Без сучасних гаджетів дівчині складно.
Вікторія Логовська, учениця одеського ліцею №4:
В мене дуже слабкий ноутбук і він просто не тягне тих програм та, мабуть, просто якось це давило дуже сильно, тому що дуже багато часу займало і я могла сидіти декілька годин за уроками, тому що в мене просто все дуже довго вантажилося.
Мінімізувати такі проблеми - головне завдання проєкту Фундації Олени Зеленської. Волонтери організації привезли на Одещину тисячу ноутбуків та тисячу планшетів для дітей. Техніку Україні надала Сербія як гуманітарну допомогу. Ще три тисячі гаджетів незабаром відправлять на Миколаївщину та Сумщину. А загалом за два роки організація Першої леді передала школярам та вчителям країни понад шістдесят тисяч ноутбуків і планшетів.
Ніна Горбачова, директорка Фундації Олени Зеленської:
Ми робимо фокус саме на регіони та територіальні громади, де діти не мають можливості навчатися очно і навіть не мають змішаної форми навчання. Кожний гаджет ми передаємо в дарування дитині, і ми розуміємо, що окрім навчального процесу, діти також займаються саморозвитком. І саме гаджети можуть в цьому допомогти.
Гаджети розподілять серед громад, де місцеві школи вимушені працювати дистанційно. На Одещині таких понад пів сотні.
Олександр Лончак, директор Департаменту освіти і науки Одеської ОВА:
Якщо в родині троє-четверо діток, а в них лише виключно один ноутбук, то неможливо: якщо в одній школі навчаються - неможливо на одному гаджеті навчатися всім діткам, тому безпосередній гаджет в однієї дитини покращить її навчання в дистанційному форматі.
Водночас посадовці кажуть: на Одещині триває робота з облаштування шкіл укриттями. До кінця року планують побудувати бомбосховища у двадцяти освітніх закладах. Це допоможе учням навчатися очно.