Адаптуються до бойових умов: як тренуються рекрути [ Редагувати ]
Навчальні центри для новобранців - це лише перший етап військової підготовки, зазначають у Генштабі. Адже потім на рекрутів чекає тренування безпосередньо в підрозділах, де вони служитимуть. Це називається курс адаптації. Як він проходить - далі у нашому спільному матеріалі з колегами з Медіацентру Збройних сил України.
Ці хлопці нещодавно стали військовослужбовцями 39-ї окремої бригади берегової оборони. Під час двотижневого курсу адаптації у підрозділі у них – ціла низка завдань. Усі розраховані на те, щоб навчити вчорашніх рекрутів діяти як єдиний механізм.
Степан, військовослужбовець 39-ї окремої бригади берегової оборони:
Учать тому, чому треба. Тяжко, але легше буде на бойових! Реально всі один до одного привикли – все нормально, колектив хороший. Є з ким повоювати! Чесно, радий, що з такими пацанами попав.
Одна з навичок, яку має опанувати кожен із присутніх – взаємодія з бойовою технікою, зазначають інструктори.
Позивний "Флінт", інструктор 39-ї окремої бригади берегової оборони:
По-перше, щоб вони розуміли, яка буде техніка, як з неї десантуватися, як перевозити речі й що їх очікує в зоні виконання бойових дій. Чому на техніці? Тому що зараз епоха дронів, пішки мало хто пройде. Техніка хоч якось нас захищає. І щоб вони мали розуміння, що їм зараз заважає, щоб вони ці помилки вже виправили на майбутнє.
Не обходиться курс адаптації й без тактичних занять та стрільб.
Інструктори наголошують: бійці повинні відточити до автоматизму все те, з чим познайомилися в навчальних центрах.
Іван, інструктор 39-ї окремої бригади берегової оборони:
Після навчально центру приходять рекрути, їм потрібно адаптуватися. Трошки уже попрацювати й злагодитися з людьми, з якими вони будуть безпосередньо працювати. Трошки більш розширенні заняття: покращуємо їхні навички, додаємо такі заняття, які не проводили в навчальних центрах
Бійці ж кажуть, що чудово розуміють: на полі бою час – це життя, будь-яка дрібниця важлива. Тож необхідно розвинути свій професіоналізм до максимального рівня.
Андрій, військовослужбовець 39-ї окремої бригади берегової оборони:
Я намагаюсь впитувати все, як губка. Тому що є теорія, а потрібно практику тут набивати. Як казала одна людина, наш інструктор: "Не буває людини, яка погано стріляє, буває людина, яка мало стріляла".
Іван, інструктор 39-ї окремої бригади берегової оборони:
Ви вже попали сюди, все. Тут у вас варіанти два: або ви вчитеся і виживаєте, або ви не вчитеся і їдете додому. На жаль, не самостійно.