Послуга підтриманого проживання для ВПО: скільки грошей і на що отримають біженці (відео) [ Редагувати ]

Міністерство соціальної політики розпочинає експериментальний проєкт, який дає можливість надавати внутрішньо переміщеним особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальні послуги стаціонарного догляду та підтриманого проживання за принципом "гроші ходять за людиною".
Для цього біженець, який потребує послуги підтриманого проживання чи стаціонарного догляду, має подати письмову чи електронну заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або за місцем звернення.
Після укладання договору з надавачем соціальних послуг, людина починає отримувати послугу, а кошти - для сплати за отриману послугу - Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю перерахує їй на банківську картку. За послуги людина самостійно розраховується карткою.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів член Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Сергій Козир.
"Це експериментальний проект, який запустило Мінсоцполітики. Він спрямований на те, щоб люді, які потребують допомоги, саме похилого віку або з інвалідністю, могли отримувати "послугу" - допомогу в проживанні або за доглядом за цією людиною.
Люди повинні звертатися до органів місцевого самоврядування, тобто до місцевих громад, які повинні сформувати такі організації комунальної або недержавної власності, щоб надавати цю послугу людям. Прерогатива цієї програми в тому, що гроші люди будуть отримувати на картку, і люди зможуть використовувати їх саме на цей напрямок - на допомогу на проживання або на догляд за людиною.
А місцеві громади, створюючи такі організації, які будуть допомагати людям, які переміщуються з окупованих громад або місць бойових дій, будуть створювати робочі місця для людей, які змушені переїхати через війну", - розповів Сергій Козир.