В Ізраїлі створюють новий жіночий батальйон [ Редагувати ]
В ізраїльській армії побільшало жінок-військових, які прагнуть служити за контрактом. Дівчата служать разом із чоловіками у спеціальних змішаних батальойнах. Новий такий батальйон вже четвертий за ліком створять у березні 2017. Про те, як служиться дівчатам і хлопцям пліч-о-пліч - розкажуть наші кореспонденти.
Її обличчя у фарбі та бруді. Шмадар лише 18, але гвинтівка на плечі для неї - така ж звична річ, як для її однолітків - шарф. Попри виснажливі інтенсивні тренування дівчина усміхається і з ентузіазмом виконує всі накази командира - теж жінки.
"Я хотіла бути воїном, бо це найголовніший обов'язок кожного з нас - розуміти ситуацію в регіоні і захищати свою країну, свою землю", - говорить Шмадар, солдат змішаної роти.
Перший змішаний батальйон в Ізраїлі створили ще 16 років тому. І назвали Каракал - на честь хижаків сімейства котячих, самці та самиці яких зовнішньо не відрізняються, що дуже влучно відображає сутність ізраїльської армії. Жінки й чоловіки тут рівноправні. На сьогодні існують три батальйони. А за кілька місяців, у березні, створять ще й четвертий.
"У змішаному батальйоні служити не складно. Спочатку, коли тут були лише жінки, було трохи дивно. А коли приїхали чоловіки - стало значно цікавіше, ми робимо все разом, змагаємося одне з одним, вони стали нам братами і найкращими друзями", - говорить Шмадар, солдат змішаного батальйону.
Такої ж думки про спільну роботу з дівчатами і їхні брати по зброї. Вони переконані: у жінок є чого повчитися. А в змішаних батальйонах вбачають лише переваги.
"Наш батальйон для мене - ніби сім'я. Це єдине, що підтримує мене тут, коли я далеко від рідного дому, дружини, дитини, сім'ї. Змішані батальйони найсильніші, адже поєднують сильні сторони представників обох статей", - говорить Лейтенант Розенфельд, командир роти.
Кількість жінок, охочих служити в Ізраїльській армії, невпинно зростає. Змішані батальйони постійно розширюють. Нині 7 відсотків військовослужбовців у країні - жінки. За останніми прогнозами, вже за рік їхня кількість зросте до десяти відсотків.