У Запоріжжі відкрили одразу дві підземні школи [ Редагувати ]
Уроки в укритті. У Запоріжжі за тиждень відкрили одразу дві підземні школи. Вони обладнані сучасними меблями, технікою, мають місця для занять та відпочинку. В освітніх сховищах вже пройшли перші уроки. Все бачила Інна Гогой.
У третього "В" - перший офлайн-урок математики за останні три роки. Заняття проходять у новозбудованій підземній школі. Діти діляться враженнями від побаченого в освітньому укритті.
- Вам подобається школа? - Даааааааа. - Що вам сподобалось найбільше? - Теніс, там, де книжки, теніс, тому що тут безпечно.
Очному навчанню радіють і вчителі. Адже навіть найкращий сучасний гаджет не замінить живого спілкування та справжньої шкільної атмосфери. Особливо важливі офлайн-уроки для учнів початкових класів.
Анна Максименко, вчителька початкових класів:
Це дуже важливо, тому що, по-перше, дуже важко контролювати, наприклад, ту саму каліграфію, виконання домашнього завдання в зошитах. І їм важко, і нам важко. І зараз, мені здається, дуже важливо, щоб вони навчилися комунікувати. От ви бачите: вони - дехто спілкується, а дехто сидить мовчки, тому що вони, по суті, бачили один одного тільки через екрани.
Будівництво підземної школи тривало 7 місяців та вартувало понад 100 мільйонів гривень. На глибині у декілька метрів облаштовано повноцінний освітній простір, де враховано усі потреби дітей. Є місця для навчання та відпочинку, встановлено інтерактивне обладнання.
Анатолій Рівкін, директор освітнього закладу:
Тут я був з самого початку будівництва. Тут 14 повноцінних кабінетів, медпункт, їдальня, зона їдальні, туалети. Але серцем цієї будівлі є технічні пристрої — це вентиляція, електроживлення, водопостачання, каналізація. Це дуже складний механізм.
Директор закладу розповідає: поки не всі батьки дали згоду на очні заняття. За тиждень у Запоріжжі відкрили одразу дві підземні школи. Кожна розрахована на тисячу учнів, які зможуть навчатися тут у дві зміни.
Надія Кузьмичова, заступниця міністра освіти й науки України:
Такі простори є вкрай критично необхідними для того, щоб виходити на очну освіту. І очна освіта - це без перебільшення про нашу економічну ефективність через 5, 10, 15 років. Так, це далеко, але не подумавши про це зараз, на жаль, можуть бути дуже драматичні наслідки.
У міськраді впевнені: можливість забезпечити для дітей офлайн-процес вплинув на рішення деяких родин повернутися до Запоріжжя.
Регіна Харченко, секретар Запорізької міської ради:
Відтоді, як ми почали активно розвивати мережу реальних освітніх послуг та закладів, до міста повернулося понад 2000 діток, що свідчить про те, що повернулося понад 2000 родин. Це наші люди, які хочуть жити тут, у Запоріжжі.
Іван Федоров, голова Запорізької обласної військової адміністрації:
Ми проаналізували, що для того, щоб діти й родини поверталися, дитячий компонент є одним із найважливіших. Він складається не лише з освітніх закладів: освіта, дитяча медицина, дитяче дозвілля, спорт.
Це вже восьма підземна школа, яку звели на Запоріжжі. І до кінця року в області їх має бути 25. Робота таких освітніх сховків та ремонт шкільних укриттів дозволять забезпечити офлайн-освітою понад 30 тисяч дітей.