У Кропивницькому провели спортивні перегони для ветеранів [ Редагувати ]
У Кропивницькому провели спортивні перегони для ветеранів. Понад двісті захисників та захисниць змагались у чотирьох дисциплінах. Про сильних тілом і духом - репортаж Олени Бринзи.
У Кропивницькому стартували рейтингові змагання для ветеранів "Сильні України". Змагаються захисники у жимі лежачи, веслуванні, ривку гирі та ейрбайку.
Рекорд з жиму встановлює на змаганнях Ігор Павляк із Луцька. П'ять місяців тому ветеран під час обміну повернувся з російського полону.
Ігор Павляк, ветеран російсько-української війни:
Я зробив 28 повторень, я дуже задоволений. На цей момент це мій найкращий результат. Будемо далі рухатись, бо є до кого стримитись — тридцять, вище, вище. Немає межі досконалості людини.
Ігор - командир розвідвзводу 65-ї бригади. Пораненим потрапив у ворожий полон влітку 23-го.
Ігор Павляк, ветеран російсько-української війни:
Спорт має бути в кожного просто заради себе, заради свого задоволення, вдосконалення, базового здоров’я тощо. Він допомагає в біді, у важких ситуаціях. Це я перевірив особисто на собі під час полону, під час бойових дій, тобто займайтесь спортом - і буде вам щастя. Це правда.
Ветеран Тимофій Мишаков із міста Самар, Дніпропетровської області. Спортом почав займатись чотири місяці тому і вже на змаганнях. Робить двадцять три жими лежачи.
Тимофій Мишаков, ветеран російсько-української війни:
Так, звісно, задоволений. Я побив у першу чергу свій рекорд. Минулого разу було 19. Натхнення, живемо, продовження, менше думок про погане. Ти забуваєш про все - надихає на життя.
Тимофій - морський піхотинець, у 2019 на Маріупольському напрямку у нього поцілив російський снайпер. Після поранення захисник у кріслі колісному. До занять спортом його підштовхнув досвід іншого ветерана Петра Печерного.
Петро Печерний, ветеран російсько-української війни:
Зараз он побратим, який взагалі був недотичний до спорту. Але пів року тому він уперше переступив поріг залу, і сьогодні бере участь і займає призові місця. Тому тут результати говорять самі за себе. І других побратимів долучаю, бо багато хлопців падають духом і не знають, що робити. А коли в спортзал приходять, бачать, що поруч такі самі, як і вони...
На змаганнях для ветеранів у Кропивницькому двісті п'ятнадцять захисників та захисниць. Сюди вони приїхали з п'ятнадцяти регіонів України.
Сергій Конюшок, президент Федерації стронгмену України:
Спорт - один із найкращих інструментів для ресоціалізації ветерана в суспільне життя. Чому? Чого найбільше прагне ветеран внутрішньо? Вшанування. Щоб кожен наш захисник розумів, що суспільство вдячне. І саме цю концентровану вдячність учасники отримують на спортивних заходах.
Покращити власні результати ветерани зможуть на наступних змаганнях "Сильні України". Реєстрацію на них відкриють уже незабаром.