Протитанкові ракетні комплекси "Стугна-П": як готують операторів [ Редагувати ]
"Український джавелін". Та ще й з дистанційним керуванням. Так бійці називають протитанкові ракетні комплекси "Стугна-П". У перші тижні повномасштабного вторгнення росії вони допомогли зупинити наступ танкових колон на Київ та інші міста. "Стугни" й зараз продовжують успішно нищити ворожу бронетехніку на фронті. Про те, як готують операторів протитанкового ракетного комплексу вітчизняного виробництва - сюжет, підготовлений за матеріалами Командування Сухопутних військ.
Страшний сон для ворожої техніки. Вітчизняний протитанковий ракетний комплекс "Стугна-П" у руках українських бійців нищить російські танки. Та навіть вертольоти.
Аби ракета влучала точно в ціль, курсантів навчають на спеціальних тренажерах, які моделюють бойові умови.
Позивний "Світязь", учасник курсів стрільби на ПТРК "Стугна-П":
Все-таки, коли ти на тренажері, щось уже поняття маєш, тоді вже воно легше. Тут ти просто бачиш, дивишся, як ракету вести, як туди, як сюди.
Олег Грицун, офіцер управління комунікацій Командування Сухопутних військ:
Ось це стрілочка, показує ціль. Тренажер показує цілі, ну, звісно в бойових умовах такого немає, але це для того, щоб прискорити час, щоби курсант довго не шукав ціль.
На перший погляд, це ніби комп'ютерна гра. Є джойстик, кілька кнопок. Червона - відповідає за пуск ракети.
Нажимай до кінця, поки не буде пуск, держати її, все, тепер джойстиком, зараз дивіться, куди має піти, ведете, ведете, ведете в ту точку, оту. Все, бабах є, бачите, який красивий бабах.
Позивний "Світязь", учасник курсів стрільби на ПТРК "Стугна-П":
Ціль є рухома, а є нерухома, то коли нерухома - легше попасти, чим у рухому, саме головне вести ракету.
Неподалік тренувальних моніторів - та сама установка, якою вчаться керувати курсанти.
Позивний "Лотос", інструктор:
Зараз перед вами це бойова установка, таким чином оператор веде спостереження і бій за допомогою приладу дистанційного управління, це в нас називається виріб, це була бойова ракета, це просто нам хлопці відстріляний тубус передали. Як на мене, це, скажемо так, найпотужніша зброя в плані оборони, яку можна поставити на якійсь там другій лінії оборони, відповідно на дальність до 5 км, відпрацьовувать по противнику.
Дехто з присутніх уже має досвід полювання на ворожу техніку в умовах реального бою.
Позивний "Кучер", учасник курсів стрільби на ПТРК "Стугна-П":
Ми виїжджали на позицію біля Богданівки, в Часовому Яру, там був знищений ворожий танк, тоді якраз йшли війська рф на штурми, пішли танки, одного ми знищили, а решта почали втікати. Штурм зірвався, в них нічого не получилось. Руки, ноги трясуться, але головне, що ціль була знищена.
Позивний "3000", інструктор:
Протитанкіст - це як аналог снайпера, тобто у такому випадку результат роботи протитанкіста напряму залежить від того, в яке саме місце танка він потрапить, тому так, це є робота ювелірна, це робота є точна.
Інструктори переконують: саме навчання на тренажерах, які моделюють умови максимально наближені до бойових, перетворюють військових на справжніх ювелірів у знищенні ворожої техніки.