В Евпатории отметили День сантехника [ Редагувати ]
З них із собою завжди розвідний ключ, пакля і герметик. Вони рятують від повені вашу квартиру і фігурують у сотнях анекдотів. У Євпаторії відзначили день сантехніка та обрали кращого представника цієї професії. Відбір кандидатів тривав майже місяць, а у фіналі учасники мали продемонструвати свої вміння на центральній площі міста. Але і головний приз був того вартий - три місячні зарплати. Про тих, без кого неможливо уявити сучасне місто - Максим Кошелєв.
На центральній площі Євпаторії - десятеро кращих сантехніків міста. Усіх активно підтримують глядачі.
У фіналі кілька етапів - і жартівливих, і тестів на ерудицію. Та головне завдання - виконати звичайну роботу.
Володимир Шкапяк, учасник конкурсу сантехніків:
- Собрать сгоны, полностью систему собрать и подключить к смесителю. Надо сначала проверить, рабочий или не рабочий кран.
У досвідчених сантехніків на це йде не більше півгодини.
Вірно зібрати конструкцію з труб, кранів та вентелів - це ще половина справи. Після того, як усі учасники закінчують свою роботу, до труби подається вода під тиском, аби можна було подивитись - чи не підтікає.
Дехто з учасників вдосконалив схему підключення, зекономивши запчастини.
Олег Зинкович, учасник конкурсу сантехніків:
- Экономия одного уголка получилась. И эстетичней смотрится.
Але журі таке раціоналізаторство не оцінило.
Андрій Кузнецов, голова журі:
- Схема была специально сделана, чтобы все были в равных условиях. То есть, каждый может делать по-своему, но условия должны быть равные.
Найкращою визнали роботу Михайла Шистки. Його труби не лише не сифонили, а й виглядали найестетичніше. Переможця чекає винагорода - 4 тисячі гривень. Чимала сума для людини, яка зазвичай отримує 1200-1300 гривень на місяць.