Вразили Європу: Україна презентувала культурну стратегію до 2030 [ Редагувати ]
Стратегію розвитку української культури до 2030 року презентували у профільному міністерстві. Документ визначає детальні етапи, зокрема, формування партнерств з іншими країнами та розподіл завдань у галузі. Тему продовжить Єлизавета Яковлева.
Розвиток культури для України завжди був надважливим. Це один з чільних напрямків, що об'єднує народ, формує його світогляд, цінності та самобутність, наголошують у Міністерстві культури.
Микола Точицький, міністр культури та стратегічних комунікацій України:
Це система координат, на яких культура стає повноцінною складовою економічної та безпекової політики. Стратегія, що інтегрує культуру в економіку, освіту, бізнес, міжнародну співпрацю. Це частина нашого національного плану стійкості та "Юкрейт Фасіліті".
Ще торік Володимир Зеленський окреслив культурний суверенітет України як одну зі складових нашої ідентичності та незалежності. Адже росія прагне знищити українців не лише фізично. Ворог намагається викреслити будь-які згадки про нашу культуру, змусити забути своє коріння і давні традиції. У Мінкульті презентували цілу стратегію розвитку галузі - територіально вона охоплює не лише Україну.
Олена Ковальська, заступниця керівника Офісу Президента України:
За три роки війни України було дуже багато у світовому і медіапросторі. Але це було спричинено позицією України як жертви. Тепер нам потрібно перевернути цю картинку, перевернути цей імідж і зробити таким чином, щоб Україна могла бути сприйнята не як жертва, а як повноцінна європейська країна зі своєю великою культурною спадщиною.
Так само вкрай важливою є необхідність зберегти наше багатовікове культурне надбання. Лише нерухомих пам'яток в Україні - понад 100 тисяч, заявляють у профільному відомстві. І це не враховуючи музейних експонатів. Уже після початку великої війни ворог пошкодив більше як 2 тисячі культурних об'єктів. Щоб відновити їх або відтворити вже знищені, в Україні готують велику програму навчання молодих реставраторів.
Сергій Бєляєв, заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України:
Оновлення освітніх програм для підготовки реставраторів - відповідно до сучасних викликів. Реалізація закладами вищої освіти програм підготовки фахівців з реставрації, консервації та пам'яткоохоронною діяльністю. Бо раніше ніхто не опікувався саме менеджментом в цій галузі. Займалися суто практичним реставруванням предметів або архітектурних пам'яток.
Окрім цього, розвиток культури та адаптація законодавства в частині охорони пам'яток під європейське - це одна з обов'язкових умов для входження України в ЄС.
Гленн Мікаллеф, Єврокомісар з питань міжгенераційної справедливості, молоді, культури та спорту:
Це частина вашого європейського майбутнього. Звичайно, ви просите подальшої підтримки. І ваша культурна спадщина є способом вираження вашої стійкості і європейської ідентичності. Також вона є показником місця, яке Україна посідає в європейській родині. Бо Україна - це Європа.
Виграти війну не лише зброєю! Культурна стратегія України прописана до 2030 року. За словами профільного Єврокомісара, таким планом може похвалитися далеко не кожна держава, яка вже є членом Європейського Союзу.