Проєкт "Неопалимі": як хірурги повертають обличчя воїнам [ Редагувати ]
Нові виклики пластичної хірургії в Україні. Про ці проблеми часто не говорять. Пошкодження обличчя, опіки і, від цього, психологічні травми.
Тож, пластична операція для ветерана - це не тільки про красу, а й про повернення людям віри у себе, у життя та майбутнє.
Про сучасні методи лікування, досвід роботи під час війни говорили лікарі під час міжнародної конференції.
Військовослужбовець Йосип був поранений у жовтні 22-го за кілометр від ворожих позицій. У машину, якою їхав із побратимами, влучила протитанкова керована ракета.
Йосип, військовослужбовець:
Очі заплющилися, я не бачив 2 чи 3 дні взагалі. Потрошку очі розплющувалися, я нічого не чув майже, практично нічого не чув, бо контузія була серйозна. Обидві перетинки лопнули. Я радий був, що я вижив, це єдине, тому що я попрощався там з життям.
Бійцеві відновили слух. Далі було тривале лікування та операції з пересадки шкіри. Чоловік довго боявся поглянути в дзеркало.
Йосип, військовослужбовець:
У мене не було волосся, я був в шоці.
Історію військовика розповідають на Міжнародній конференції з пластичної та реконструктивної хірургії "Breast Weekend conference".
Сергій Дербак, президент асоціації пластичних хірургів України:
Насправді з війною сьогодні в Україні у нас, напевно, найбільший досвід реконструктивної хірургії. На жаль, у світі мікрохірургії вона зараз досить швидко розвивається і сьогодні будуть доповіді з реконструктивної хірургії.
Захід об'єднав понад 200 провідних пластичних, реконструктивних та онкохірургів, косметологів і дерматологів з України та з-за кордону. Найскладніші випадки відновлення важкопоранених обговорюють на спеціальній панелі.
Так він виглядав у процесі лікування, тут із Закарпаття, до речі, пацієнт. А так він виглядає зараз.
Йосип розповідає: коли подав заявку на лікування, не знав, чого й чекати.
Йосип, військовослужбовець:
Я знайшов проєкт "Неопалимі". Коли я перший раз туди попав, мені полінуклеотиди вколювали у шкіру. Коли мені робили ті 40 уколів, напевно, тільки у лице, і 20 в 1, 2 руку, я думав, ну його, залишаю я цю всю штуку.
Та ветерана підтримують медики й найрідніші люди. Тож він продовжує боротьбу.
Йосип, військовослужбовець:
Як каже мама моєї дитини, я навіть гарніший став, бо в мене ніс був інакший, вуха були клаповухі. Тобто вона підбадьорює цим.
Проєкт "Неопалимі" працює близько 3-х років. Ідею лікаря Олександра Туркевича підтримали клініки по всій Україні. За цей час безплатно повернули естетичний вигляд понад 2 сотням пацієнтів.
Олександр Туркевич, лікар дерматовенеролог, засновник Благодійного проєкту "Неопалимі":
Проєкт "Неопалимі" - це проєкт, який ми започаткували в середині 22 року, започаткували з сином моїм і до нього практично відразу доєдналося десь 15 клінік, на цей час це вже понад 35 клінік по всій Україні. Допомога для постраждалих, це є військові, це цивільні, це волонтери, це діти. Допомога є абсолютно безплатна. Пацієнти звертаються через сайт, залишають свої дані, залишають мінімальний пакет документів.
Лікарі переконані: можуть повернути до повноцінного життя багатьох українців. Задля цього опановують новітні технології, обмінюються досвідом, навчаються, зокрема і на таких конференціях. Хоча є у заходу ще одна мета - благодійна.
Сергій Дербак, президент асоціації пластичних хірургів України:
У нас зажди конференція закінчується благодійним аукціоном. Наприклад, на минулому аукціоні ми придбали 78 автівок для ЗСУ і задонатили більше ніж мільйон гривень. Звичайно, мета цієї конференції зібратися, повчитися і добре задонатити на ЗСУ. Ми вже 2 автівки купили за збори від конференції.