Робоча група депутатів обговорить реформи Кабміну (відео) [ Редагувати ]
Учасники коаліційних переговорів напередодні погодили протокол із принципами формування коаліції та уряду.
Коаліційна угода міститиме три розділи - загальні засади, регламент і напрями діяльності.
До самої коаліції, яку формують - "Народний фронт", "Блок Петра Порошенка" і "Самопоміч", запросили "Радикальну партію" Олега Ляшка та "Батьківщину".
Про те, як домовлялися - дивіться у наступному матеріалі.
У переговорах на сьогодні - 5 сил. "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч", Радикальна партія Ляшка і "Батьківщина".
Уже який день вони засідають тут - у будівлі під куполом, без преси, за зачиненими дверима. Кажуть - по кілька годин. І нічого страшного в тому, що все якось затягнулося - не бачать.
"Це недовго. Ви ще не знаєте, що таке довго. Довго - це коли і в грудні нічого не буде. Зараз атмосфера доброзичлива. На фінальній стадії буде розмова, в тому числі і по прізвищах, починаючи від прізвища прем'єр-міністра", - говорить В'ячеслав Кириленко, "Народний фронт".
Напередодні говорили про бюджет країни. А прізвищ - запевняють - тут не обговорюють. Поки що.
Зараз у кабінетах вибудовують рамки - для майбутніх міністрів. У коаліційній угоді спочатку пропишуть реформи. І закони.
А потім підбиратимуть очільників міністерств. Претендентів може бути одразу кілька, і від різних партій. Виберуть - кращого, обіцяють - попри політичне забарвлення.
В ролі екзаменатора залучатимуть громадськість. Як - ще теж не зрозуміло. Пропонувати міністрів буде прем'єр. Але спочатку - консультації з коаліцією. І лише за її згоди - висунення.
Остаточно вирішуватиме - кому бути міністром - парламент. Голосуванням. І тут обіцяють - квот не буде. Нові керівники відомств самі підбиратимуть собі заступників - з однієї партії.
"Ми відмовляємось від квотного принципу, оскільки він є деструктивним для роботи уряду", - говорить Оксана Сироїд, Об'єднання "Самопоміч".
"Ніхто не хоче входити в коаліцію і не претендувати на жодні посади", - говорить Олексій Кошель, політолог.
"За зачиненими дверима вирішуються питання не завжди ті про яки обіцяли людям. Я думаю, що питання полягає у кадровому складі Кабінету Міністрів, тому що це єдина і може бути таким каменем спотикання, між різними політичними силами, яки потрапили у парламент і формують ось цю коаліцію більшості", - говорить Ігор Когут.
"Основне напруження йде навколо посади міністра внутрішніх справ. Тому що з одного боку президент, його політична сила отримала найбільше депутатів, з іншого, міністерство очолює людина, яка вже має кілька місяців перебуває на цій посаді, з різним досвідом", - говорить Олександр Палій, політолог.
Імена, кажуть, обговорювати почнуть із п'ятниці.
"Працюємо до ночі. Ми це друкуємо, оприлюднюємо, де можливо, і тоді керівники всіх 5 фракцій починають думати над принципами відбору прізвищ і конкретних людей під цей план", - говорить Микола Томенко, радник Президента Петра Порошенка.
"Було б гарно розпочати 21 листопада, у річницю Майдану. Ми сказали - ми підпишемо будь-яку коаліцію", - говорить Олександра Кужель, "Батьківщина".
Сьогодні ж у Раді - робоча група збереться знову. Говоритимуть про реформу Кабміну.
У тому числі - відповідальність і міністрів, і прем'єра. Особисту. І може, після цих рамок претендентів на крІсла поменшає.
Олена Зоріна, Катерина Лисенко, Новини, телеканал "Інтер".