На українській митниці не пропускають медичні автомобілі для зони АТО [ Редагувати ]

Зволікання, що до смерті подібне. Життєво необхідний вантаж для фронту вже кілька місяців стирчить на митниці заявляють волонтери півсотні найбільших благодійних фондів.
На розмитнення чекають 8 медичних автомобілів і гори ліків, придбані за кошти діаспорян та волонтерських організацій. Чому гуманітарка так надовго застрягла з'ясовувала Наталя Савченко.
Такі карети швидкої, каже лікар сімдесят другої бригади - за щастя на передовій. Кілька тижнів тому "доктору смарту", як його тепер називають, довелося вивозити поранених з-під ворожих обстрілів на власному смарті. Дивитися, як солдат стікає кров"ю, доки шукають заміну поламаному уазу-таблетці, зізнається, було несила.
"Куля зайшла між пластинами бронежилета і пацієнт більше години чекав на евакуацію, ви розумієте у якому стані, машина була поломана стояла", - сказав Василь Лось, лікар 72 бригади Збройних сил України
Аби купити та переправити через кордон цю швидку та джип, який планують переобладнати у санітарний евакуаційний екіпаж, волонтерам знадобився тиждень. Ще 2 місяці автівки простОяли на митному терміналі в Києві. Доки робоча група міністерства соцполітики перевіряла їхнє походження та адресатів.
"Зараз ми подаємо інвойс, в якому вказана вартість, дарчий лист від донора обов'язково технічний паспорт обов'язково треба лист-прохання від частини буває вимагають якісь сертифікати, буває вимагають путьові листи або підтвердження транзитних номерів", - сказала Валентина Варава голова ГО "Ініціатива Е+"
Ці автомобілі українські військові врешті-решт отримають. А от від гуманітарної допомоги - зокрема ліків чи продуктів - волонтерам довелося відмовитися взагалі дозвільні документи на них треба чекати місяцями.
"Якщо ідуть ліки зі складів великих фармкомпаній,то там залишається півроку плюс. і навіть якщо в машині одна третина вантажу - це півроку, я не можу так ризикувати. тому що люди збирали", - Оксана Сухорукова, директор благодійного фонду "Свої" сказала
У Мінсоцполітики пояснюють, наразі існує рекомендований перелік документів. Відмовляють волонтерам тільки через помилки в паперах. Їх вичерпний список розробляють від осені 2016.
"У міністерстві юстиції перебувають зміни до постанови кабінету міністрів,, якою надається право міністерству соціальної політики цей перелік документів затвердити. ми сподіваємося, що ця постанова вийде якнайшвидше", - сказала Наталія Федорович, заступник міністра соціальної політики України
Сьогодні волонтери принесли прем'єрові листа від понад п'ятдесяти благодійних організацій. З вимогою - за тиждень затвердити чіткі правила оформлення гуманітарки та встановити 8-денний термін розгляду документів на вантаж. Із таким самим проханням планують звернутися і до президента.