Любителі велоспорту зібралися на "Київську сотку" [ Редагувати ]
100 кілометрів на велосипеді. У Києві напередодні відбулося вже традиційне змагання "Київська сотка". Цього року охочих випробувати себе не міцність назбиралося понад дві тисячі. Серед них як професійні спортсмени, так і аматори. Іванна Ілліна розкаже більше.
Вікентій та Бетті із "велосипедної" сім'ї. Долати відстань цих песиків привчили одразу. На двоколісних разом зі власниками вони подорожують та беруть участь у змаганнях. Стокілометрову дистанцію, зокрема, у Києві - усі разом долають п'ятий рік поспіль.
"Вони знають команди, вони знають: ліве вухо - це пити, а праве вухо - це туалет. Тобто якщо вони гризуть або лижуть - це свідчить про те, що вони щось хочуть. Бетті вже добре знає команди, а Вікентій "соу-соу". Ми практично всю Україну об'їздили з ними але на превеликий жаль за кордон ми їх не беремо, тому що там дуже довгі подорожі", - говорить Анна та Дмитро, учасники марафону.
А от 60-річний Олександр на Київську сотку приїхав уперше. Мандрувати світом на велосипеді почав, коли вийшов на пенсію. Відтоді, встиг побувати у багатьох містах України та, навіть, за кордоном.
"Я аматор, категорія моя старше 60 років, тому на тумбу я мабуть не стану, але якщо достойно я проїду, то це уже для мене дуже велика заслуга. Хочеться отримати атмосферу і щоб якось себе відчути молодше", - говорить Олександр, учасник марафону.
Ця "сотка" для Києва вже шоста. Щороку, за словами організаторів, кількість учасників збільшується. І якщо у 2014 на марафон з'їхалося 770 любителів велоспорту, то цьогоріч їх понад 2 тисячі. Участь беруть і професійні спортсмени, і аматори. Між собою змагаються на шосейних, гірських байках та навіть на велосипедах "Україна".
"Цього року ми додали 50 кілометрів до нашої традиційної стокілометрової дистанції для того, щоб максимально розширити кількість людей, які би хотіли спробувати себе, але мушу сказати, що невеликою популярністю скористалася дистанція 50 кілометрів. Приблизно до 15% учасників всього лише їдуть 50 кілометрів, решта їдуть повну - стокілометрову дистанцію", - говорить Катерина Дідковська, співорганізатор марафону "Київська сотка".
Маршрут для марафону обрали нелегкий із чималою кількістю спусків та підйомів. Та тим, хто любить цей спорт, впевнені учасники, він до снаги.