Крадіжка у супермаркеті, як хобі. Скільки за це можна отримати? [ Редагувати ]

Кожен 20-тий товар, який виносять із українських супермаркетів - вкрадено. Скільки б камер нагляду не ставила адміністрація магазинів - фантазія зловмисників піде далі. Свої збитки торговці мусять якось відшкодовувати.
Соня, розважається крадіжками у супермаркеті: "Ворую я не всегда наверное, это у меня хобби такое года пол".
Соня знімає втому після робочого дня крадіжкою. Із супермаркетів киянка виносить шоколадки та жувальні гумки.
Соня, розважається крадіжками у супермаркеті: "У меня это действительно хобби, потому как ничего больше чем веселье это не доставляет. Это маленький экстрим в конце рабочего дня".
В одному з супермаркетів Соня показує нам - що краде найчастіше. Але сьогодні обійдеться без крадіжки. Совість Соню не мучає. Каже, якщо суму відшкодування за крадіжку закладають у ціну всіх товарів, то за свої розваги вона давно вже заплатила.
Приблизно чотири відсотки від загальної кількості проданого у супермаркеті товару - крадуть. Хто розплачується за це? З таким питанням "Чергова камера" звернулася до мереж супермаркетів. Але всі, до кого ми зверталися, ситуацію коментувати відмовилися. Маркетинговий директор мережі "Фуршет" телефоном пояснив нам чому.
Маркетинговий директор мережі "Фуршет" : "Вы знаете, это очень скользкая тема, на любую другую тему пожалуйста, а о воровстве в супермаркетах мы говорить на всю страну не будем. Извините...".
За інтерв'ю нам цю жінку можуть позбавити роботи. Тетяна Іванова - працівник столичного супермарету погодилася розповісти "Черговій камері" про тонкощі роботи. Обличчя не показує. Жінка каже - працівники магазину за вкрадені товари не платять. Суму записують у збиток магазину.
Тетяна Іванова, працівниця супермаркету: "То, что своровано, оно не разбрасывается на сотрудников. Потому что если буде каждый месяц буде разбрасываться на сотрудников, то никто работать в таком супермаркете не будет. У нас такого нету".
Якщо за крадіжки не платять працівники магазину, то чи платять за них покупці? Із цим питанням йдемо до економіста. Олександр Жолудь аналізує ціни на хліб, молоко та ковбасу - найпопулярніші продукти. Експерт говорить - з кожного буханця хліба 2 копійки йдуть на компенсацію одного вкраденого батона.
Олександр Жолудь, економіст, експерт з цін на продовольчі товари Міжнародного центру перспективних досліджень: "У хліб закладається декілька відсотків, від двох до трьох відсотків, що в принципі каже про те, що від 30 до 50 буханок треба продати аби повернути гроші за одну вкрадену".
Економіст припускає: за втрати від крадіжок касири можуть обраховувати покупців.
Олександр Жолудь, економіст, експерт з цін на продовольчі товари Міжнародного центру перспективних досліджень: "Дуже часто на касах не додають решту, це пов'язано з тим, що касири, а особоливо, якщо касири і продавці це одне й те саме, вони будуть винуваті, якщо крадіжка понад якийсь відсоток, їх можуть позбавити або преміальних, або навіть вирахувати із зарплати".
Чи несе хтось кримінальну відповідальність за крадіжки у супермарктах? Юрист Михайло Ілляшев працює з такими справами, і знає скільки років в'язниці світить за виніс неоплаченого товару. За кримінальним кодексом відповідальність залежить від розміру вкраденого.
Михайло Ілляшев, управляючий партнер юридичної фірми: "Тут можна отримати штраф. А можна й отримати тривалі строки увязнення. Вже облік, яким іде не на місяці, на роки".
Цей юрист займається справами, де сума нестачі - мільйони доларів. Каже: великих збитків завдає діяльність організованих злочинних груп.
Михайло Ілляшев, управляючий партнер юридичної фірми: "Вони по черзі влаштовуються на роботу до мережі супермаркету, на різні щабелі, починаючи від касира, закінчуючи вантажником, і потім за допомогою чи то псевдопокупців, чи виключно своїми силами, організовують крадіжки товарів з цього магазину".
За свої крадіжки Соня готова заплатити. Розповідає, як одного разу піймалася. Приємного було мало.
Соня, розважається крадіжками у супермаркеті: "Однажды я взяла какой-то копеечный предмет, я не знаю, крем для рук, либо что еще ну стоит это гривен 15 от силы, в кошельке у меня на тот момент было долларов 500... Когда я выходила зазвенели эти машинки, и пришли охранники я очень перепугалась даже побледнела. Страшно. Думаю жизнь моя окончена".
Михайло Ілляшев, управляючий партнер юридичної фірми: "Для тих, хто займається крадіжками заради спортивного інтересу, було б гарно ще зі спортивного інтересу провести десь півтора роки у вязниці".
Торгові мережі повертають втрати від крадіжок декількома способами. Перший - записують у збиток магазину незначні суми. Другий - закладають у ціну товару потенційну вартість вкраденого. Є ще третій варіант - витратити гроші на охорону, під пильним оком якої ніхто і нічого не вкраде.